ترفندهای مسافرتی

راههای تامین امنیت زنان در سفر

ترفندهایی برای امنیت زنان در سفر

امنیت برای زنان اولین و مهم ترین موردی ست که بانوان هنگام مسافرت باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند. برخی بر این باورند که مسافرت زنان به تنهایی بسیار خطرناک است اما باید بدانید که سالانه تعداد زیادی از زنان در سراسر جهان به تنهایی مسافرت می روند و این آمار در حال افزایش است.

مای تراولز در بخش ترفندهای مسافرتی ، این مقاله برای بازشناسی برخی از نکات ایمنی که تجربه شده هستند را معرفی کرده است که با رعایت آنها می توانید آسوده به سفر بروید.

ترفندهای سفر زنان

برای پول و گذرنامه خود جای امنی پیدا کنید
سرقت رایج ترین جنایت چه در سفر گروهی و چه در سفر تنهایی است. حمل پول و مدارک بستگی به موقعیت خود شما دارد. گاهی کیف دستی، گاهی کیف کوچک پول و زمانی هم فقط باید پول را در جیب خود نگه دارید. در رابطه با مکانی که می روید و شرایطی که خواهید داشت از قبل تحقیق کنید تا درست ترین کار را انجام دهید.

با لباس خودتان جلب توجه نکنید
اگر لباس و رفتار شما با مردمان محلی شبیه نباشد برای دزدان و جنایتکاران شناسایی شما راحت تر خواد بود. پس سعی کنید مانند مردم همان کشور لباس بپوشید و رفتار کنید تا جلب توجه نشود.

در نگهداری از اسناد دقیق و جدی باشید
سرقت و یا از دست دادن اسناد مهم در سفر بسیار سخت و دردسر ساز خواهد بود. بهترین کار این است که از مدارک و اسناد خود ( بصورت الکترونیک و کاغذی) کپی تهیه نموده و علاوه بر ذخیره بر روی گوشی یک نسخه آنرا هم در خانه بگذارید و خانواده ی خود را مطلع کنید تا در صورت نیاز آنها را برای شما ارسال نماییند.

بیشتر بدانید
چگونه در سفر با مردم محلی ارتباط برقرار کنیم؟

خرید بیمه مسافرتی را فراموش نکنید
بدون بیمه ی سفر هیچگاه به سفر نروید. هزینه های بیماری و یا جبران آن در شهرهای غریبه و کشورهای خارجی بسیار سنگین و بالاست. این هزینه برای شما استرس زاست و قطعا شما را دچار مشکل خواهد کرد، پس حتما بیمه ی مسافرتی تهیه کنید.

با گروهی از مسافران همراه باشید
سفر انفرادی به این معنا نیست که شما حتما باید تنها باشید. میتوانید با یک تور و یا گروه همراه شوید و سفر گروهی را تجربه کنید. شما در سفر گروهی هم استقلال و انعطاف پذیری لازم برای ماجراجویی و کسب تجربه دارید و هم دیگر تنها نیستید.

مترجم:سحر مردانه

لوازم سفر مای تراولز
منبع
travelpulse.com
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن