دانستنیهای سفر

واکسن کرونا و سایر اقدامات ایمن سازی قبل از مسافرت

واکسن هایی که قبل ازسفر توصیه شده است و مسافران باید یافت کرده باشند تا در برابر بیماریها مقاومت بیشتری داشته باشند

واکسن هایی که قبل ازسفر توصیه شده است و مسافران باید یافت کرده باشند تا در برابر بیماریها مقاومت بیشتری داشته باشند. مسافران معمولا در معرض ابتلا به انواع و اقسام بیماری ها هستند؛ اما همیشه کسب آمادگی در برابر بیماری ها بهتر از ترسیدن از آنها می باشد. جدا از کسب آمادگی جسمی و روانی و به همراه داشتن داروهای تقویتی و ضدعفونی کننده ها؛ مسافران باید قبل از پرواز، واکسن هایی که به آنها توصیه شده است را دریافت کرده باشند.

سایت مای تراولز دراین نوشته در بخش دانستنیهای سفر به این امر مهم پرداخته است.

واکسن های لازم قبل از سفر

نگاهی کلی به موضوع:

اولین نکته توجه به زمان اثر گذاری واکسن است؛ بعضی از واکسن ها بعد از چند روز اثر خود را خواهد گذاشت. معمولا توصیه می شود چند هفته قبل از سفر به پزشک خود مراجعه کنید.
بیماری های واگیر دار و خارج از کشور یکسره در حال تغییر هستند. بهترین منبع آنلاین برای چک کردن این اطلاعات؛ سایت کنترل بیماری ها می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت CDC مراجعه کنید.

در اینجا برخی از واکسیناسیون و تقویت کننده رایج ترین مورد نیاز را معرفی می کنیم:

کزاز/ دیفتری: هر 10 سال یکبار

سرخک / اوریون / سرخچه: اگر بعد از سال 1957 متولد شده اید؛یک دز از هر کدام؛اگر پس از سال 1967 متولد شده اید؛زدن واکسن غیر ضروری اما خوب است.

فلج اطفال: اگر ایمن سازی انجام شده؛ دریافت یک تقویت کننده قبل از سفر به خارج نیاز است.

واکسیناسیون هپاتیت B: برای سفر به برخی کشورها در اروپا (مانند اسپانیا، پرتغال و شرق اروپا)، آسیا، آفریقا و جنوب امریکا توصیه می شود.

بیشتر بدانید
مجلل‌ترین هتل‌های جهان

واکسن هپاتیت A : برای دیدن کشورهای در حال توسعه در مناطق از جمله آسیا، شرق اروپا، آفریقا، جنوب اقیانوس آرام، و جنوبی و مرکزی امریکا توصیه می شود.

واکسن کرونا : با توجه به تولید موفقیت آمیزواکسن کرونا در زندگی معمول نیز لازم است و باید این واکسن را تزریق کرد.

اگر چه هیچ واکسنی برای بیماری مالاریا وجود ندارد، اما مسافران به مرکز یا جنوب امریکا، آفریقا، بخش هایی از آسیا، و یا جنوب اقیانوس آرام باید به راه های پیشگیری از حاد شدن این بیماری آگاه باشند و داروهای آنرا همراه داشته باشند.

اگر هر یک از این واکسن ها را بنا به دلایل بهداشتی و پطشکی نتوانید دریافت کنید، باید تاییدیه آنرا از پزشکتان دریافت کنید.

به این نکته ی مهم هم توجه داشته باشید:واکسیناسیون را در محلی که مطمئن و بهداشتی است انجام دهید،بعضی از مراکز غیر بهداشتی و رسمی نیست که ممکن است باعث ایجاد مشکلات دیگر شود.بسیاری از واکسن ها برای زنان باردار و کودکان ممانعت دارد اما برای زنان شیر ده مشکلی وجود ندارد.

کارت زرد
همه ی واکسیناسیون ها باید ثبت شود و کارتی زرد و معتبر که مورد پذیرش جوامع بین المللی نیز هست؛ ارائه شود. برای ورود به برخی از شهر و کشورها تنها نیاز به همراه داشتن و نشان دادن این کارت است.

لوازم سفر مای تراولز
منبع
independenttraveler
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن