ترفندهای مسافرتی

چگونه در سفر دردسرهای سفر جلوگیری کنیم؟

مشکلات و دردسرهای ناخواسته باعث ناراحتی و خلق خاطرات ناگوار و گاهی تلخ می گردد. اما با داشتن آگاهی نسبت به نکات

در این مطلب راههای مدیریت مشکلات و دردسرهای ناخواسته در سفر که باعث ناراحتی و خلق خاطرات ناگوار و گاهی تلخ می گردد. اما با داشتن آگاهی نسبت به نکات مهم سفر و رعایت برخی مسائل می توان مشکلات ناخواسته را دور بزنیم:

سایت مای تراولز در بخش ترفندهای مسافرتی خود این موضوعات مهم را بررسی کرده که شما عزیزان را به مطالعه آن دعوت میکنیم.

جلوگیری از دردسرهای سفر
راههای دور زدن مشکلات سفر

تحقیقات و برنامه ریزی داشته باشیم

مقاصد سفر، انتخاب وسیله حمل و نقل، محل اقامت و بخش های مختلف سفر را مورد بررسی و دقت قرار داده و بهترین ها را انتخاب کنیم.

خود را برای مراحل مختلف سفر آماده کنیم

از قبل در مورد نقشه و راه رسیدن به ترمینال، آداب و رسوم مقصد، استانداردهای ارائه خدمات، قوانین و مقررات مقصد به خوبی اطلاعات کسب کنیم.

صندلی مناسبی را برای سفر انتخاب نماییم

اگر مسافرت طولانی را در پیش داشته باشیم، باید صندلی را انتخاب کنیم تا علاوه بر آزادی عمل بیشتر خواب و رفت و آمد راحتری داشته باشیم.

درخواست و رزرو خدمات ویژه

اگر دارای شرایط خاصی هستیم، هنگام رزرو بهتر است شرکت ارائه کننده خدمات را از آن مطلع سازیم. مثلا ممکن است واکر و یا صندلی چرخ دار و یا حیوان خانگی همراه داشته باشیم. بهتر است شرکت حمل و نقل از قبل آنرا بداند تا تدابیر لازم را بیندیشد.

تهیه نسخه احتیاطی (فیزیکی و الکترونیکی) از اسناد سفر

یک کپی از تمامی مدارک مهم خود از جمله: پاسپورت، گواهینامه رانندگی، شماره تلفن های ضروری، کارت بیمه و اطلاعات پزشکی خود، شناسنامه، ویزا و اسناد سفر تهیه نموده و در ایمیل های خود نگهداری کنید. تا در زمانی که نیاز (مانند سرقت مدارک و یا ارجاع آن به بیمه) از آن استفاده کنیم.

بیشتر بدانید
7 عادت بد مسافرت و راههای خلاصی از آنها

ترک رفتار و سبک زندگی معمول

جواهرات گران قیمت، حمل دوربین فانتزی و یا همراه داشتن پول نقد زیاد در کیف پول قطعا دردسر ساز خواهد شد و طعمه ی خوبی برای دزدان است. همیشه در سفر محتاط باشید و از جلب توجه بپرهیزیم.

در دسترس قرار دادن دارو

داروهایی که باید استفاده کنیم را در طول سفر کنار خود و در دست داشته باشیم. از قرار دادن آن در چمدان و یا زیر کیف بپرهیزیم.

نوشیدن آب

در طول سفر به ویژه در مسیر سفر بدن با کمبود آب مواجه می شود. پس همراه داشتن بطری آب و نوشیدن جرعه جرعه را فراموش نکنیم.

تنقلات و خوراکی های سالم همراه خود داشته باشیم

میوه، آجیل و تنقلات همیشه بهترین انتخاب ها هنگام گذراندن وقت در ترمینال و یا درطول مسیر هستند. سعی کنیم همیشه از این تنقلات سالم همراه داشته و میل کنیم.

مراقب آنچه میخوریم باشیم

هنگام سفر و دور شدن از خانه، ممکن است سیستم بدن ما کمی تغییر کند. پس از خوردن هر چیزی اجتناب کنیم تا دچار بیماری و مشکل نشویم. حتی میوه و سبزیجات نیز ممکن است در شرایط خوبی پرورش نیافته و یا خوب شسته نشده باشند. پس به شدت مراقب آنچه می خوریم باشیم.

مترجم:سحر مردانه

لوازم سفر مای تراولز
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن