ترفندهای مسافرتی

راههای جلوگیری از گم شدن چمدان در سفر

چگونه از گم شدن چمدان در سفر جلوگیری کنیم؟

تقریبا همیشه خبرهایی در مورد سرقت چمدانها، جابه جایی، اشتباه و یا گم شدنشان شنیده اید. مواردی که نمی توان از گم شدن چمدان ها جلوگیری کرد و همیشه ممکن است در هر کجای دنیا و در هر ترمینالی که باشید برای هر کسی با هر جایگاهی اتفاق بیوفتد. این امر ممکن است حتی برای خودتان نیز اتفاق افتاده باشد.

مای تراولز در بخش ترفندهای مسافرتی در این مقاله راهنمایی هایی وجود دارد که شما را جهت حفظ و محافظت از چمدان هایتان راهنمایی خواهد کرد تا احتمال گم شدن چمدان ها به حداقل برسد.

قرار دادن چمدان در کابین هواپیما

چمدان کوچک و سبک انتخاب کنید

بهترین راه برای جلوگیری از گمشدن چمدان ها این است که میزان توشه ی همراه خود را کم کنید تا چمدانی که برای سفر انتخاب می کنید، کوچک باشد. چمدان کوچک را می توانید در بالای سر خود در کابین هواپیما جای دهید و خیالتان از مفقود شدن آن کاملا راحت باشد.

وسایل قیمتی و گران قیمت را در چمدان قرار ندهید

توصیه ی ما همیشه به شما این است که از همراه داشتن وسایل گران قیمت در سفر به شدت خودداری کنید. جواهرات، سنگ، ساعت قیمتی و … را در خانه بگذارید تا خسارتهای ناشی از گم شدن و یا دزدیده شدن چمدان را به حداقل برسانید.

با چمدانها فانتزی جلب توجه نکنید

از همراه داشتن چمدانهای فانتزی با طرح های خاص جدا خودداری کنید. این چمدانها همیشه در چشم هستند، زیرا گرانتر از بقیه ی چمدانها هستند و برای دزدان جذابیت بیشتری نسبت به از چمدانهای ارزان دارد. زیرا فکر می کنند همیشه در این چمدانها چیز با ارزشی نیز وجود دارد.

بیشتر بدانید
نکات مهم برای سفر به ناکجا !

چمدان های رنگی

چمدانتان را از سایرین متمایز کنید

گاهی بخاطر همراه داشتن وسایل زیاد در سفر، دو یا چند چمدان را به همراه دارید. زیاد بودن چمدان ها، احتمال گم شدن آنها را بیشتر می کند.
سعی کنید تنها یک چمدان برای سفر آماده کنید و بهتر است که رنگی هم باشد. اما اگر از آن دسته از افرادی هستید که فقط رنگ مشکی را ترجیح می دهید، یک روبان رنگی به دسته ی چمدان خود ببندید. همیشه اطلاعات تماس خود را درون و بیرون از چمدان قرار دهید. امکان استفاده از فنآوری های جدید و برچسب هوشمند را نیز فراموش نکنید.

قفل چمدان در سفر

با قفل کردن چمدان خیالتان را راحت کنید

اگر مجبور به تحویل چمدان شدید، نگران نباشید، می توانید یک قفل کوچک برای آن تهیه کرده و در این هنگام از آن استفاده کنید. چمدانی که قفل داشته باشد کمتر مورد توجه دزدان قرار می گیرد.

مراقبت از چمدان در سفر

از چمدان خود چشم برندارید

چمدانها هنگام چک شدن از اشعه ای عبور می کنند تا محتویات درون آن مشاهده و چک شود. در این مسیر شما چشمتان را از چمدانتان بر ندارید و به محض خارج شدن چمدان، آنرا بردارید. مراقب باشید کسی به اشتباه چمدان شما را برندارد.

مترجم: سحر مردانه

لوازم سفر مای تراولز
منبع
worldtravelguide
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن