ترفندهای مسافرتی

کودکان در ساحل ، هرآنچه باید بدانید

هرآنچه باید از بردن کودکان به ساحل بدانند

گاهی خانواده ها همراه کودکان خود به سفر ساحلی می روند که باید نکاتی را برای نگهداری از کودک در ساحل بدانند. مجله گردشگریی مای تراولز در این مطلب نکاتی را مطرح کرده که با رعایت این نکات و ترفندهای مسافرتی علاوه بر جلوگیری از اذیت شدن کودکان و خردسالان، خانواده ها هم از سفر به ساحل لذت بیشتری خواهند برد.

نکاتی را برای نگهداری از کودکان در ساحل بدانند. نکات علاوه بر جلوگیری از اذیت شدن کودکان و خردسالان، خانواده ها هم از سفر به ساحل لذت بیشتری ببرند. شمارا به خواندن این مطلب دعوت می کنیم.

مراقبت از کودکان در ساحل

چگونه از کودکان مان در برابر آفتاب محافظت کنیم؟

حتی اگر آفتابی هم نباشد، احتمال آفتاب سوز شده پوست ظریف کودک شما زیاد است، بنابراین محافظت از او بسیار حیاتی است. اگر کودک شما کمتر از شش ماه دارد، او را به طور کامل از آفتاب دور و در سایه نگه دارید دارید. اگر کودک شما بزرگتر از یکسال و یا یک نو پا است، آنها را از ساعت 11 صبح تا 3 بعد از ظهر (گرمترین ساعات روز) از آفتاب محافظت کنید.

همانطور که می دانید پوست کودکان نسبت به پوشت بزرگسالان دارای حساسیت بیشتری است، پس به مراقبت بیشتری احتیاج دارند. اگر کودک شما بسیار کوچک است که نمی تواند آب تنی و یا بازی کند، لباس پوشیده ای به تن شان کنید، برای صورت از کرم ضد افتاب مناسب کودکان و از کلاه لبه دار و همچنین صندلی همراه با چتر مخصوص ساحل استفاده کنید.

از چه ضد آفتابی و چگونه استفاده کنیم؟

از ضد آفتابی استفاده کنید که مخصوص کودک باشد و کودک را در برابر UVAو UVB محافظت نماید. دقت نمایید که حداقل در هر دو ساعت (درصورت آب بازی کردن کودک) دوباره استفاده کنید.

بیشتر بدانید
چگونه از چمدان و وسایل سفر محافظت کنیم؟

کرم ضد آفتاب را در طول روز و قبل از غروب، به طور ضخیم در تمامی قسمتهای پوست کودک که توسط لباس و کلاه پوشیده نشده است بمالید. (از جمله دست و پا) بطوریکه مطمئن شوید هیچ قسمتی از بدن کودک بدون محافظ رها نشده است.

چه تجهیزاتی نیاز خواهید داشت؟

حوله ی اضافی ، چادر مخصوص ساحل که ضد آب است، روانداز که برای محافظت از کودکان استفاده خواهد شد ،صندوقی که بتوانید غذاهای خود را در آن خنک نگه دارید و آب سالم آشامیدنی که مهم ترین چیز خواهد بود. دوربین نیز برای ثبت خاطرات کودکان نیاز خواهد بود.جعبه کمک های اولیه را نیز فراموش نکنید.

چه لباسی مناسب کودکان خواهد بود؟

قبل از قراردادن کودک تان در معرض آفتاب، او را با لباسی (پنبه ای و خنک) که تن، پاها و بازوهایش را بپوشاند. کلاه پهن و باریکی که سایه انداز آن صورت و گردن کودک بپوشاند برای کودک تان انتخاب نمایید و در آخر عینک آفتابی برای محافظت از چشمانش در برابر خورشید و شن را فراموش نکنید.

بچه ها نیاز به حفاظت شدید در برابر نور خورشید دارند. کودکان زیر 6 ماه که نباید زیاد در معرض مستقیم نور قرار بگیرند. علاوه بر اینکه باید لباس پوشیده ای به تن آنها کنید، باید بقیه قسمت ها را نیز با کرم ضد آفتاب پوشش دهید و همچنین کودک را زیر چادر نگه دارید.اما اگر کودک قادر به بازی کردن با آب و شن است، باید لباس مخصوص شنا به تن کند و هر چند ساعت یکبار کرم ضد آفتاب تمدید شود. سعی کنید همیشه در ساحل از لباس های نخی خنک استفاده کنید.

بیشتر بدانید
تکان های شدید هواپیما چگونه خونسرد بمانیم؟

چگونه از کودک در ساحل محافظت کنیم؟

کودکان نوپا کنجکاو هستند و به هر جایی سرک می کشند. برای اینکه بتوانید کودک را کنترل کنید، تمام حواستان باید به آنان باشد. اگر کودک شوق و ذوقی برای آب تنی دارد، با دست آنرا بگیرید تا آب بازی کند. هیچگاه کودک را به حال خود نگذارید. اما اگر کودک شما کمی بزرکتر است، به هیچ عنوان اجازه ندهید که برای آب تنی به جلو برود. برای آن محدوده ای تعیین کنید.

بادگیر ساحلی

بادگیر علاوه بر محافظت شما از باد برای مشخص شدن محدوده و حریم شخصی شما و خانواده بسیار مفید و کارآمد می باشد. اگر کودک شما در حالت چهاردست و پا یا نوپا می باشد می تواند عزیزان شما را از سرگردانی و رها شدگی در شن های ساحلی نجات بخشد.

پتوهای مسافرتی و زیرانداز

پتوهای مسافرتی و زیرپیک نیک آنها نه تنها برای نشستن مفید هستند بلکه می توانند در محافظت از نوزادان و کودکان نوپا در ماسه نیز کمک کنند. بسیاری از نوزادان ماندن در شن و ماسه و چسبیدن دانه ها به پوستشان بسیار ناخوشایند می باشد.

کیسه خنک با آب و غذا

نوزادان و کودکان در هوای تازه و مطبوع گرسنه می شوند، به همین دلیل مقدار زیادی از تنقلات و نوشیدنی ها را برای جلوگیری از گرسنگی کودکان خود بسته بندی و به همراه خود بیاورید.

جعبه کمکهای اولیه، تیوپ های لاستیکی یا لایو ژاکت، سطل، بیل و توپ ساحل. و البته دوربین عکاسی یا فیلمبرداری برای ثبت خاطرات و شیرین کاری های کودکان دلبندتان همراه داشته باشید.

بیشتر بدانید
چگونه با ویروس کرونا در سفرهای هوایی مقابله کنیم؟

کفش ساحلی یا کفش ژله ای برای کودک شما مفید است. آنها هنگام قرار گرفتن در آب، او را از گرمای شن و ماسه سنگ و سنگهای تیز محافظت می کنند. چند تی شرت، آستین بلند، پیراهن یا شلوار، جوراب و کفش با آستین بلند به همراه داشته باشید.

مراقبت از کودکان در برابر آفتاب

چگونه می توانم امنیت کودکان خود را در ساحل تامین نماییم؟

رعایت برخی از نکات ایمنی باعث می شود که شما و کودک تان ساعتی در ساحل با آرامش و تفریح سپری کنید، پس هنگامی که وارد ساحل میشوید، یک مکان تمیز نه چندان نزدیک به آب (رعایت جز و مد آب) را برای اتراق و استراحت خود انتخاب کنید.

اگر کودک شما در جستو و کشف اطراف خود بودند حتما یک بزرگسال در کنار او بمانید. احتمال گم شدن کودک شما در یک ساحل شلوغ زیاد می باشد. مراقب باشید تا کودک تان ناخودآگاه سنگریزه، پوسته صدف یا شن را در دهان خود قرار ندهد.

مترجم: سحر مردانه

لوازم سفر مای تراولز
منبع
babycentre.co.uk
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن