ترفندهای مسافرتی

7 عادت بد مسافرت و راههای خلاصی از آنها

وقتی که زیاد سفر می‌کنید، طبیعی است که به مرور زمان چند عادت بد و خوب مسافرتی برای خود ایجاد می‌کنید و به مرور زمان ترک آنها سخت و سخت تر می‌شود. هر کس عادات خوب و بد خود را دارند؛ اما برخی عادات و رفتارها در بین اکثر گردشگران مشترک است. مجله گردشگری مای تراولز در این مطلب 7 مورد از عادات بد مسافرتی را بررسی و راه حل مناسبی برای خلاصی از آنها ارائه نموده است. پس با ما همراه باشید!

نمی‌توانید واژه‌های اساسی را یاد بگیرید

بیشتر مسافران در اولین سفر خود به مقصد جدید در برقراری ارتباط اولیه دچار مشکل می شوند. این مشکل زمانی جالب می‌شود که حین سلام و احوالپرسی می‌فهمید که هنوز هیچی از آن زبان یا گویش نمی‌دانید. اگرچه یادگیری زبان جدید بسیار مشکل است، اما سردرگمی هنگام برخورد با بومیان و میزبانان سخت و باعث خجالت گردشگران می شود.

راه حل: امروزه برنامه‌های گوشی و کامپیوتری جدیدی تولید شده‌اند که ترجمه کلمات و جملات را به صورت دقیق در اختیار شما قرار می‌دهند. اگرچه یادگیری یک زبان جدید می‌تواند شیرین باشد و تجربه خوبی به حساب آید، اما در حالت اضطرار این برنامه‌ها گزینه‌های خوبی هستند و حتی می‌توانند به یادگیری شما کمک کنند. همیشه این برنامه‌ها یا لیستی از کلمات و جملات پایه ای برقراری ارتباط را به همراه داشته باشید و در موقع لزوم از آن استفاده کنید.

رزرو در آخرین لحظات ( لحظه آخری )

رزرو در دقیقه آخر یا به اصطلاح رزرو دقیقه نودی یکی از عاداتی است که گردشگران آن را انجام می‌دهند و به هوای اینکه قیمت‌ها افت کند، در هزینه‌ها صرفه جویی کنند. اما باید این حقیقت را بپذیرید که هرچه بیشتر صبر کنید، گزینه‌های کمتری وجود خواهد داست. در واقع کسانی که این عادت را اصل کار خود می‌دانند، در معرض ریسک از دست دادن هتل یا پرواز هستند.

بیشتر بدانید
چگونه بهترین غذا خوری را در سفر پیدا کنیم

راه حل: اگر هنوز هم می‌خواهید در هزینه‌های کلی خود صرفه جویی کنید، باید قبل از اینکه سفر خود را شروع کنید، یک رزرو مناسب و متناسب با قیمت خود انجام دهید و از گزینه تغییر رزرو استفاده کنید تا در صورتی که قیمت‌ها با کاهش روبرو یا شامل تخفیف شدید شد، بتوانید رزرو خود را تغییر دهید. البته راهکارهای دیگری نیز وجود دارد که هزینه سفر خود را کم کنید و خود را در معرض این ریسک قرار ندهید.

شلختگی در جمع کردن وسایل سفر

اگر از کسانی هستید که در حین سفر وسایل خود را فراموش می‌کنید یا دیر راهی می‌شوید، باید قبول کنید که شما یک مسافر شلخته و دارای عادت بد مسافرتی هستید. اگر قبل از شروع سفر لیست وسایل خود را آماده نکنید و آنها را در چمدان سفر خود قرار ندهید، به یک عادت بد مبتلا هستید.

راه حل: چند روز قبل از سفر، لباس‌ها و وسایل خود را جمع کنید، وسایل مورد نیاز خود را لیست کنید و حتی الامکان آن‌ها را درون چمدان قرار دهید. قبل از انتخاب لباس‌ها و قرار دادن آنها درون چمدان، از تمیز بودن آنها مطمئن شوید و در صورت نیاز آنها را بشورید. در اولین فرصت چمدان خود را بیرون بیاورید، وسایل داخل آن را چک کنید و اگر نقصی وجود دارد آنها را برطرف کنید. این به شما کمک می‌کند با تجهیزات کامل سفر خود را شروع کنید.

بردن وسایل بیش از نیاز

مسافرانی که فکر می‌کنند همراه داشتن وسایل زیاد برای آنها راحتی و آسایش ایجاد می کند یا به دلیل داشتن مجوز حمل بار، باید از ظرفیت قطار یا هواپیما نهایت استفاده را نمایند مبتلا به این عادت بد هستند. اما حقیقت این است که نباید چمدان را تنها به این دلایل تا حدممکن پر کنید.

بیشتر بدانید
چگونه هزینه های پنهان هتل را کنترل کنیم؟

راه حل: از چمدان کوچکتر استفاده کنید. توجه داشته باشید که چقدر سفرتان به طول خواهد کشید و چه تعداد لباس خود را می‌توانید دوباره استفاده کنید، و سپس برای مدت زمان سفر خود، چمدان مناسب را پیدا کنید.

ولخرجی و خرج نابجا

یکی از هنرهای لذت بردن از مسافرت، خرج کردن در زمانی که لازم است. اغلب مسافران با این عادت بد آشنا نیستند و هزینه اصلی خود را در بخش‌های الکی و نابجا خرج می‌کنند به همین علت به وقت ضرورت با کمبود نقدینگی مواجه می‌شوند. درست خرج کردن یک هنر است و لذت بردن را به دنبال خواهد داشت.

راه حل: یک بودجه مشخصی برای خرج کردن کنار بگذرید. این اقدام کوچک به شما کمک می‌کند که برای سفر خود پیش آمادگی داشته باشید. دانستن این نکته که پول مشخصی برای خرج کردن دارید به شما کمک می‌کند که برای هزینه خود برنامه ریزی کنید و کمتر تحت فشار قرار گیرید. باید توجه داشته باشید که این بودجه، از صندوق پس انداز و پول اضطرای کاملاً جداست و نباید آنها را به راحتی خرج کنید.

بی اطلاعی از نرخ ارز

اگر این یکی از عادت بد شما در سفر است، احتمالاً در هر زمانی که به یک کشور جدید سفر می‌کنید و با ارز جدید مواجه می‌شوید، به مشکل برخواهید خورد. اصولاً مقامات کشوری و اخبار اقتصادی نرخ تبادل ارز کشورهای مختلف را اعلام می‌کنند، اما برخی از مسافران از این نرخ‌ها اطلاع ندارند.

راه حل: باید یک برنامه مبادله ارز بر روی گوشی هوشمند همراه خود نصب کنید. این برنامه‌ها به طور مداوم به روزرسانی می‌شوند و به محض اتصال به اینترنت اطلاعات ارز را می‌آورند. اگرچه یاد گرفتن نرخ ارز بسیار بهتر از این گزینه است، اما استفاده از این برنامه‌ها سرعت کار شما را بیشتر خواهد کرد.

بیشتر بدانید
نکاتی که مادران هنگام سفر باید بدانند

خسته کردن خود و فعالیت بیش از توان

یکی دیگر از عادت های بد این است که همیشه بعد از تعطیلات فکر می‌کنید که به تعطیلات نیاز دارید؟ برخی از گردشگران فکر می‌کنند که در وقت تعطیلات می‌توانند هر کاری که دوست داشته باشند انجام دهند و از نهایت توان و ظرفیت خود استفاده کنند. این مورد نه تنها به آنها کمک نمی‌کند، بلکه باعث می‌شود خستگی سفر در وجود آنها باقی بماند.

راه حل: قبل از سفر یک برنامه مشخص طراحی کنید و زمان مشخصی به هر بخش از سفر خود اختصاص دهید. این بدین معنی است که شما برای استراحت در هتل یا برای دیدن یک جاذبه گردشگری وقت مشخص بزارید و ترجیحاً به اولویت‌های خود برسید. در این صورت حتی اگر به طور کامل وقت نداشته باشید که برنامه سفر خود را اجرا کنید، حداقل اولویت‌های اصلی را انجام داده‌اید.

لوازم سفر مای تراولز
منبع
smartertravel
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن