اخبار گردشگری

با عکس به ویکی‌پدیا کمک کن و برنده شو!

ویکی دوستدار یادمان‌ها ۲۰۲۰ ایران

عکس یک یادمان را بگیر، به ویکی‌پدیا کمک کن و برنده شو!

امسال ایران برای ششمین بار به جمع کشورهای شرکت‌کننده در مسابقهٔ جهانی ویکی دوستدار یادمان‌ها می‌پیوندد. شما هم اگر به عکاسی از یادمان‌های تاریخی و فرهنگی ایران علاقمندید و می‌خواهید تصویر آن‌ها را از طریق دانش‌نامهٔ ویکی‌پدیا در دسترس دیگران قرار دهید می‌توانید در این رقابت شرکت کنید.

ویکی دوستدار یادمان‌ها ۲۰۲۰ ایران

ویکی دوستدار یادمان‌ها یک مسابقهٔ عکاسی با موضوع یادمان‌های ثبت‌شدهٔ ملی است. اولین دورهٔ این مسابقه در سال ۲۰۱۰ در کشور هلند برگزار شد و به دنبال آن در سال ۲۰۱۱ مسابقه به بسیاری از کشورهای اروپایی گسترش یافت. از سال ۲۰۱۲ این مسابقه در سطح جهانی برگزار می‌شود.

زمان شرکت در مسابقه ویکی یادکان 2020

اهداف برگزاری مسابقه ویکی یادمان:

هدف از این مسابقه گردهم‌آوردن عموم خواننده‌ها، کاربران ویکی‌پدیا، عکاسان و فرهنگ‌دوستان برای گرفتن عکس از یادمان‌های فرهنگی و بارگذاری آن در ویکی‌انبار برای استفاده در ویکی‌پدیا و بالا بردن دانش و آگاهی همگان است.

مشاهدهٔ برندگان سال‌های گذشته می‌توانید به نتایج ویکی دوستدار یادمان‌ها در ایران مراجعه کنید.

هر سال هیئت داوری محلی هر کشور ده عکس برتر را انتخاب می‌کنند و پس از آن عکس‌های برتر هر کشور در سطح جهانی با هم رقابت می‌کنند تا پانزده عکس برتر در سطح جهانی انتخاب شوند.

بیشتر بدانید
آسیب شدید به موزه و گالری ها درپی انفجار بزرگ بیروت

زمان شرکت در مسابقه ویکی یادکان 2020

مسابقهٔ امسال در بازهٔ زمانی ۱۷ شهریور تا ۱۵ مهر ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

گامهای سه گانه شرکت در این مسابقه:

۱. یادمان را پیدا کنید

یادمان‌های نزدیک به خود را از طریق این فهرست پیدا کنید. یادتان باشد که ایران بیش از ۲۶هزار یادمان ثبت‌شده دارد. خود را محدود به یادمان‌های خیلی معروف نکنید.

۲. به محل یادمان بروید

به محل یادمان بروید و به هر تعداد که می‌توانید عکس با کیفیت و خوب بگیرید. اگر دوربین‌تان دارای جی‌پی‌اس یا سامانهٔ موقعیت‌یاب جهانی‌ست، جی‌پی‌اس را قبل از گرفتن عکس فعال کنید. عکس‌هایی که قبلاً گرفته‌اید را هم می‌توانید برای مسابقه ارسال کنید.

۳. عکس‌هایتان را بارگذاری کنید

بین ۱۵ شهریور تا ۱۵ مهر به فهرست یادمان‌ها بازگردید و با استفاده از لینک بارگذاری، عکس‌های خود را برای یادمان مورد نظر بارگذاری کنید.

لوازم سفر مای تراولز
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن