اخبار گردشگری

وبینار سازمان جهانی گردشگری با موضوع بازیابی گردشگری

وبینار بین‌المللی منطقه آسیا – اقیانوسیه سازمان جهانی گردشگری ( UNWTO ) با موضوع کمک‌های فنی برای بازیابی صنعت گردشگری جهان با مشارکت معاونت گردشگری برگزار شد.

به گزارش مای تراولز، سازمان جهانی گردشگری ( UNWTO ) با هدف مقابله با اثرات منفی بحران کرونا در اقتصاد و گردشگری جهان با ارائه اطلاعات در خصوص ابعاد این بحران، اقدام به تشکیل کمیته مبارزه با بحران نموده است. این کمیته با تشکیل وبینار و ارائه بسته کمک‌های فنی بازیابی گردشگری برای مقابله و کاهش اثرات منفی این بیماری در بخش سفر و گردشگری، سعی در کمک به کشورهای عضو در مسیر احیای صنعت گردشگری خود دارد.

سازمان جهانی گردشگری ( UNWTO ) در این راستا از نهادهای دولتی مرتبط گردشگری در کشورهای عضو درخواست کرده است که به دنبال اهدافی از جمله ارائه توصیه‌های استراتژیک برای تحریک بهبود اقتصادی از طریق گردشگری و پشتیبانی از کسب‌ و‌ کارهای متوسط و کوچک گردشگری، توسعه استراتژی‌های بازاریابی و تبلیغاتی هدفمند بر اساس ویژگی‌های منحصر بفرد هر کشور عضو و مقصد و نیز تقویت ظرفیت بخش خصوصی برای اتخاذ و تطبیق پروتکل‌های بهداشتی، ایمنی و امنیتی برای ارائه خدمات گردشگری هم برای گردشگران و هم برای کارکنان در دوره جدید پس از کرونا، باشند.

بر اساس این سه هدف اعلام شده، بسته کمک‌های فنی سازمان جهانی گردشگری ( UNWTO ) شامل بازیابی اقتصادی، بازاریابی و ترویج و نیز تقویت ساختارهای مرتبط با گردشگری و ایجاد قابلیت بازگشت است.

هدف اصلی وبینار چیست

این وبینار در راستای اهداف تعیین شده سازمان جهانی گردشگری ( UNWTO ) و با هدف ارائه کمک به کشورهای عضو برای انتخاب شیوه سرمایه‌گذاری بر روی این بسته و تقویت قدرت مقابله آن‌ها با اثرات منفی این بحران برگزار شده و منابع مالی قابل استفاده که توسط سازمان‌های بین‌المللی ارائه می‌شود در آن مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

بیشتر بدانید
چگونه با ارز دیجیتال به سفر برویم؟

هدف اصلی این وبینار، اطلاع‌رسانی به تصمیم‌سازان بخش گردشگری در کشورهای منطقه آسیا – اقیانوسیه تعیین شده است و طی آن اقدامات وزارت گردشگری برای مقابله با کرونا نیز در چند گام تشریح شد.

بر این اساس، گام اول اقدامات وزارت گردشگری شامل برنامه‌ریزی برای انجام اقدامات ضروری در راستای مقابله با بحران، گام دوم ارائه بسته‌ای برای حمایت از دست‌اندرکاران و کسب ‌و کارهای وابسته به گردشگری، گام سوم اعلام دستورالعمل‌ها و موارد ابلاغی به اماکن و مراکز گردشگری، گام چهارم ابلاغ دستورالعمل برای بازگشایی اماکن اقامتی و ارائه‌کنندگان خدمات، گام پنجم تهیه، تدوین و ابلاغ پروتکل سفر هوشمند و گام ششم نیز انجام اقدامات اجرایی و تبلیغاتی به منظور تحریک تقاضا در پساکرونا بوده است.

همچنین مطابق با تأیید سازمان جهانی گردشگری ( UNWTO ) در وبینار برگزارشده، صندوق بین‌المللی پول اعلام کرده به کشورهای توسعه نیافته‌ای که صنعت گردشگری آن‌ها، سهم بالای ۲۰ درصد در درآمد ناخالص داخلی دارد، کمک خواهد کرد و بانک جهانی نیز به پروژه‌هایی که سودآور خواهند بود، کمک مالی پرداخت می‌کند.

کمک‌های یادشده برای پروژه‌های روستایی، زیرساخت‌های روستایی، اکوتوریسم و سرمایه‌گذاری در زمینه گردشگری اعطا می‌شود.

در حاشیه این وبینار موضوع برگزاری نشست‌های مشترک میان وزرای گردشگری و اقتصاد نیز مطرح شد تا دستیابی به راه‌حل‌هایی مربوط به حل بحران ناشی از شیوع بیماری کووید ۱۹ از سوی وزرای اقتصاد برای حوزه گردشگری محقق شود.

لوازم سفر مای تراولز
منبع
ایلنا
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن