ترفندهای مسافرتی

هزینه های پنهان سفر که از آن بیخبر هستید!

هزینه های پنهان سفر مانند: وای فای گران، عوارض خروج از کشور و … هزینه هایی که اغلب نادیده گرفته می شوند تا اینکه با صورتحساب های سنگین انها روبرو می شوید. مرکز مشاوره سفر مای تراولز در این مقاله برخی از هزینه ها برشمرده است تا در سفر بعدی بودجه ای برای آناه نیز در نظر بگیرید.

هزینه پنهان رفت و آمد به فرودگاه

هزینه پنهان رفت و آمد به فرودگاه

قطعا برای رفتن به فرودگاه و یا از فرودگاه به هتل باید از تاکسی، ون، اتوبوس و یا قطارهای شهری استفاده کنید. هزینه ی آنرا همان ابتدا کنار بگذارید. اگر خود راننده هستید پس باید هزینه ی پارکینگ را در نظر داشته باشید.

معمولا بعد از رسیدن به مقصد خسته هستید و سریعا ماشین کرایه می کنید. اما هنگام رزرو هتل از داشتن سرویس درب فرودگاه مطمئن شوید تا متحمل هزینه ای اضافی نشوید.

عوارض و مالیات ورود و خروج

عوارض و مالیات ورود و خروج

بسیاری از کشورها برای ورود و یا خروج مالیات دریافت می کنند که این مبلغ با توجه به طول مدت اقامت می تواند متفاوت باشد. این مبلغ در فرودگاه دریافت می شود یا بر روی بلیط هواپیما کشیده می شود.

س در این مورد تحقیق کنید تا مطمئن شوید. بسیاری از کشورهای در حال توسعه برای پرداخت این هزینه، نقدی بوده و کارت اعتباری مورد قبول نمی باشد.

هزینه ویزا

هزینه ویزا یکی دیگر از هزینه های پنهان در سفر می باشد

هزینه ویزا یکی دیگر از هزینه های پنهان در سفر می باشد و شما برای ورود به بسیاری از کشورها شما باید ویزا دریافت کنید. البته به مدت زمان اقامت شما نیز بستگی دارد. ویزا باید قبل از ورود به کشور مورد نظر تهیه شود و هزینه ی آن برای هر کشوری متفاوت است.

اطلاعات در این زمینه و هزینه ی آنرا در وب سایت سفارت هر کشور می توانید مشاهده کنید

هزینه های تلفن همراه – رومینگ و دیتا

هزینه های تلفن همراه - رومینگ و دیتا

معمولا هزینه های رومینگ و استفاده از تلفن همراه در کشورهای دیگر بسیار سنگین است. شما می توانید با استفاده از طرح های بین المللی و خرید سیم کارت اعتباری خارجی این هزینه ها را کاهش دهید.

بیشتر بدانید
بیمه مسافرتی چیست؟

انعام و پرداخت آن

انعام و پرداخت آن نرخ انعام در هر کشوری متفاوت است

نرخ انعام در هر کشوری متفاوت است. در برخی از کشورها دادن انعام بی ادبی و در برخی از کشورها ندادن انعام بی ادبی است. قبل از سفر در این مورد راجب کشور مقصد تحقیق کنید.

در برخی کشورها مانند استرالیا و نیوزلند نیازی به دادن انعام نیست. اما در برخی از کشورها باید به خدمه در رستوران، هتل، رانندگان و … انعام داده شود.

هزینه پارکینگ و عوارض بین راه

هزینه پارکینگ و عوارض بین راهی

هنگامی که به سفر جاده ای می روید هزینه ی سوخت را در نظر می گیرید اما از عوارض و هزینه های پارکینگ غافل می شوید. قبل از شروع سفر از تعداد عوارضی ها مطمئن شوید. به فکر اینکه بعد از رسیدن به مقصد ماشین را در کجا نگهداری می کنید نیز فکر کنید.

اگر در پارکینگ هتل می گذارید از هزینه ی آن برای هر شب مطلع شوید

ارز و هزینه های تبدیل آن

ارز و هزینه های تبدیل آن

یکی دیگر از هزینه های پنهان در سفر در خارج از کشور مطمئنا با هزینه های دستگاه های خود پرداز و خرید و فروش آن روبرو خواهید بود. هزینه دستگاههای ATM معمولا بیش از 5 دلار و هزینه ی معامله یک تا سه درصد است. برای راحتی بیشتر بهتر است وجه تان را در داخل کشور تبدیل به ارز کنید.

هزینه های بالا در فرودگاه

همه می دانند که قیمت ها در فرودگاه بسیار بالاست

همه می دانند که قیمت ها در فرودگاه بسیار بالاست. مثلا برای خرید یک کتاب، تنقلات، مجله، بالش گردن و یا سوغاتی در فرودگاه باید هزینه ی بیشتری پرداخت کنید.

پس برای کاهش این هزینه، خریدها را از قبل انجام دهید تا مجبور به خرید در فرودگاه نشوید

هزینه ها در شرایط اضطراری

هزینه ها در شرایط اضطراری

در حالی که این غیر قابل پیش بینی است اما باید همیشه این شرایط را در نظر بگیرید مانند ابتلا به بیماری. در این صورت شما متحمل هزینه های سنگین درمانی خواهید شد. بهترین راه استفاده از بیمه های مسافرتی است تا استرس شما در رابطه با بیماری و هزینه ی انرا در کشوری غریب کاهش دهد.

بیشتر بدانید
نکاتی برای گرفتن بهترین تخفیف در سفر

مترجم: سحر مردانه

لوازم سفر مای تراولز
منبع
jetsetter
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن