ترفندهای مسافرتی

هنگام رزرو هتل به این نکات توجه کنید

هرآنچه برای رزرو هتل باید بدانید

رزرو هتل دارای نکاتی است که رعایت آنها بسیار سفر شما را دلپذیر و دل نشین می کند. اگر شما به طورمداوم در سفر هستید و در اصطلاح عاشق مسافرت رفتن می باشید، پس باید دقت داشته باشید که در هتل چه اتاقی را رزرو می کنید و یا چه میزان هزینه برای آن پرداخت می کنید.

اتاق هتل، خانه موقتتان است، پس باید قبل از رزرو برخی نکات را مورد ارزیابی قرار دهید. بخش ترفندهای مسافرتی در گروه گردشگری مای تراولز این نکات را برای شما علاقمندان برشمرده است.

ختل بر روی نقشه

محل دقیق هتل را به خوبی بررسی کنید

بررسی محل هتل را با شرایط و برنامه ی سفری که دارید انجام دهید. هتل ایده آل ممکن است هتل رزرو هتلی برای شما ایده آل است که با برنامه و شرایط شما همخوانی داشته باشد.
قبل از رزرو امکانات اطراف هتل به خصوص نزدیک بودن به اماکن مورد نظر شما هستند توجه کنید.
ساده ترین و بهترین راه برای حل، چک کردن سایت هتل می باشد، زیرا اکثر هتل ها محل خود را بر روی نقشه ی در سایت قرار می دهند. در غیر این صورت در گوگل سرچ کنید.

نظرات مسافران برای هتل

نظرهای موجود در سایت را با دقت بخوانید

اقامت در هتل باید شرایط لذت بردن از سفرتان را فراهم آورد. پس هنگام رزرو هتل یا هر اقامتگاه دیگر نظر مشاورین یا مسافرانی که تجربه اقامت در آن مرکز را دارند را خوب بخوانید.

همیشه مشکلاتی از قبیل بهداشت، سر و صدا، غذای نامناسب و … می تواند وجود داشته باشد که تا در آنجا اقامت نداشته باشید متوجه آنها نخواهید شد.

بیشتر بدانید
محاسبه نرخ ارز و مبادله آن برای سفر به خارج از کشور

البته همیشه تجربیات بد نبوده و برخی از افراد یا مشاورین در مورد امکاناتی که هتل در اختیار مسافران می گذارد تعریف کرده باشند.

روشهای مختلف رزرو ارزانتر را امتحان کنید

نیازی به پرداخت زیاد برای رزرو اتاق در یک هتل نیست. ترفندها و راهنمایی هایی برای دریافت اتاق با بهترین نرخ وجود دارد که می تواند باعث لذت بخش تر شدن سفر شود.

ترفندهایی مانند: هتل ها خارج از فصل کاری، رزرو در لحظه های آخر، تماس مستقیم با هتل، استفاده از کنسلی های هتل، خرید بسته مسافرتی (تور)، دریافت افرهای هتل، رزرو از هتل های جدید و ناشناخته و …

ترانسفر فرودگاهی هتل

شرایط هتل در رفت و آمد فرودگاه را بررسی کنید

استفاده از وسیله ی نقلیه عمومی برای رفتن به مقاصد اطراف هتل و قرار گرفتن میان مردمان محلی بهترین راه است. اما آمد و شد با قطارهای درون شهری یا اتوبوس هنگامی که چمدان هایی به همراه دارید، بسیار سخت و خسته کننده خواهد بود و هزینه ماشین های کرایه ای هم بالا خوهد بود. لذا به شرایط خدمات فرودگاهی هتل هنگام رزرو هتل توجه کنید.

پارکینگ هتل

به پارکینگ و هزینه های آن توجه کنید

اگر با ماشین خود به مسافرت رفته اید داشتن پارکینگ و هزینه های آن (انعام کارکنان پارکینگ) را چک کنید. اگر هتل پارکینگ اختصاصی نداشته باشید، شما مجبور هستید از پارکینگ های موجود در اطراف استفاده کنید که معمولا گران و چندان در دسترس نیستند.

وای فای در هتل

بررسی دسترسی به اینترنت را فراموش نکنید

قبل از رزرو هتل، هنگام بررسی مواردی که توسط هتل ذکر شده، دسترسی به اینترنت را فراموش نکنید. در برخی هتل ها قوانینی برای استفاده از نت وجو دارد.

بیشتر بدانید
چگونه در سفر عکس سلفی بگیریم ؟

مثلا: در هر اتاق فقط یک دستگاه می تواند از اینترنت استفاده کند و هزینه ی دستگاه اضافی آزاد حساب می شود.

رزرو اینترنتی هتل

از چانه زدن و درخواست تخفیف نترسید

یکی از ساده ترین اما موثر ترین تاکتیک های برای گرفتن یک نرخ بهتر، پرسیدن و تحقیق است. این باعث می شود که اگر عضو یک انجمن یا گروهی هستید از نرخ بهتری برخوردار شوید.

تماس مستقیم تلفنی

تماس تلفنی داشته باشید

اگر با هتلی برخورد کردید که نرخ بالایی داشت یا دسترسی به اتاق های ویژه را بر روی سایت امکان پذیر نبود. به طور مستقیم با هتل تماس حاصل کنید. زیرا اغلب اتاق هایی که لغو و یا جابجا شده باشند روی سایت نمایش داده نمیشوند. و باید حضوری یا تلفنی پاسخگو باشند.

و در آخر توجه داشته باشید که هر سوالی که برایتان پیش می آید مودبانه بپرسید. نگذارید بی پاسخ ماندن سوالاتتان بعدها موجب نارضایتی شما شود.

علاوه بر این درخواست اتاقی در جای دنج در طبقات فوقانی و دور از راه روهای اصلی و نزدیک به آسانسور را درخواست کنید. راحت و مودبانه بپرسید شاید آنرا دریافت کردید.

هتل

چندین نکته در مورد رزرو اتاق در هتل:

  • نرخ هتل ها را با یکدیگر مقایسه کنید تا مناسب ترین هتل را بهترین قیمت را بدست آورید.
  • در بهترین زمان اقدام به چک کردن هتل ها نمایید. (معمولا ساعت 12 برای هتل ها می باشد).
  • با توجه به هدف سفرتان هتل را انتخاب کنید، اگر هزینه هایش بیشتر هم باشد اما در وقت صرفه جویی می کنید.
  • ببینید به ازاء دریافت چه امکاناتی پول پرداخت می کنید. (هتل باید دارای حداقل امکانات عمومی باشد مانند: Wi-Fi، آب گرم، خدمات اتاق و …
  • تجربه و نظرات مسافران قبلی را بررسی کنید. اگر بازخوردها بیشتر مثبت باشد، یعنی هتل خوبی را انتخاب کرده اید.
بیشتر بدانید
هنگام گم شدن پاسپورت در سفر ، چکار کنیم؟
لوازم سفر مای تراولز
منبع
independenttraveler
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن