دانستنیهای سفر

محاسبه نرخ ارز و مبادله آن برای سفر به خارج از کشور

اگر قصد دارید به خارج از کشور بروید و ناچار به دانستن نرخ ارز و مبادله پول خود با ارز دیگری هستید، بهتر است بدانید که پس از انجام معامله چه مقدار ارز خواهید داشت. همچنین دانستن اینکه پول شما دقیقاً چقدر ارزش دارد تا از هزینه های نامعقول و ضرر شما این این تبادل جلوگیری کند.

درصورت داشتن آگاهی از قوانین و نحوه محاسبه، قادر خواهید بود سود و زیان خود را محاسبه کرده و بهترین روش را انتخاب کنید. برهمین اساس ” مای تراولز “ در بخش هزینه سفر و دانستنیهای سفر خود این مطلب را با شما خوانندگان عزیز به اشتراک گذاشته است.

آگاهی از ارزش ارز خارجی شما یک حرکت هوشمندانه در سفر است که به طور بالقوه می تواند شما را از دردسر زیادی نجات دهد.

خودتان محاسبات را انجام دهید

نرخ ارز و مبادله آن برای سفر به خارج از کشور

مقدار پولی را که می خواهید مبادله کنید را تخمین بزنید

به این فکر کنید که برای سفر چقدر بودجه در نظر گرفته اید. یا اگر می دانید در کشور دیگر چقدر پول نیاز دارید، کار خود را انجام دهید و با ارز خارجی شروع کنید.

نرخ برابری ارز جستجو کنید

این اطلاعات را می توانید از طریق گوگل جستجوی و یا وب سایت های بانکی یا مالی پیدا کنید. توجه داشته باشید که می خواهید واحد پولی خود را روی 1 تنظیم کنید. ارزش درج شده در کنار ارزی که مبادله می کنید نرخ ارز است.

از قبل بدانید که چه مقدار ارز لازم خواهید داشت

مبلغی را که بودجه بندی کرده اید در نرخ ارز ضرب کنید. پاسخ این است که پس از مبادله چقدر پول خواهید داشت. اگر “a” پولی است که در یک ارز دارید و “b” نرخ ارز است، پس “c” مقدار پولی است که پس از مبادله خواهید داشت.

بیشتر بدانید
آداب عجیب غذا خوردن در فرهنگ های مختلف

بنابراین a * b = c و a = c / b

به عنوان مثال: اگر بخواهید یورو را به دلار آمریکا تبدیل کنید. اینطور محاسبه می شود. ارزش 1 یورو برابر 1.09 دلار آمریکا است. پس نرخ ارز شما 1.09 است.

اگر قصد دارید 1500 یورو با خود به سفر ببرید، باید 1500 را در 1.09 ضرب می کنید. نتیجه می شود 61/1632 دلار آمریکا، بنابراین برای سفر به اروپا شما باید 61/1632 دلار بودجه اختصاص دهید.

از سایر ابزارهای تبدیل ارز غافل نباشید

تابلو یکی از ابزارهای تبدیل ارز

از آخرین نرخ برابری ارزها بصورت انلاین باخبر باشید

وب سایت های زیادی وجود دارند که آخرین نرخ برابری ارزهای مختلف در سراسر جهان در لحظه به نمایش می گذارند. اینها مراجع خوبی برای جستجوی نرخ ارز هستند، از این سایتها برای ” محاسبه نرخ برابری ” استفاده کنید.

از گوکل برای دانستن نرخ تبدیل ارز کمک بگیرید

به سادگی در نوار جستجوی Google تایپ کنید که می خواهید نرخ برابری چه ارز هایی بدانید، Google با استفاده از مبدل ارز آنها پاسخ را به شما می گوید.

به عنوان مثال: اگر می خواهید بدانید که نرخ تبدیل دلار 1000 یورو چقدر است، در هر نوار جستجوی گوگل 1000 دلار به یورو را تایپ کنید و به شما پاسخ می دهد.

با این حال، از آنجا که مبدل مالی Google به طور مداوم نرخ فعلی ارز را ردیابی و به روز نمی کند، این اطلاعات بیشتر تخمینی است و نباید به عنوان داده های دقیق به دقیقه اعتماد کنید

راه های مبادله ارز

صرافی های مستقر در فرودگاه

از بانک و صرافی های خود بپرسید

با برقراری ارتباط با بسیاری از بانک ها به ویژه بانک های که شعبات ارزی دارند می توانید نسبت به تبدیل پول خود به ارز دلخواه با پرداخت کارمزد اقدام نمایید.

در ایران با مراجعه به صرافی ها بصورت حضوری یا آنلاین خدمات تبدیل ارز را دریافت نمایید.

از سرویس مبادله ارز استفاده کنید

در اکثر فرودگاه های بزرگ خدمات تبادل ارزی وجود دارد موسسات مالی بین المللی برای کمک به مسافران در هنگام ورود به مقصد جدید، پول کشور خود را مبادله می کنند.

بیشتر بدانید
هرآنچه برای رزرو هتل باید بدانید

این سرویس ها غالباً کارمزد بسیار بالاتری نسبت به مبادله ارز در بانک دریافت می کنند زیرا در مکانهای اصلی (مانند فرودگاهها) قرار دارند که مردم به سرعت به ارز محلی نیاز دارند.

از دستگاه خودپرداز استفاده کنید

در مسافرت به خارج از کشور گاهی اوقات ساده ترین راه برای مبادله پول استفاده از کارت خود در دستگاه خودپرداز است. بانک شما احتمالاً هزینه تراکنش خارجی را از شما خواهد گرفت که درصدی از کل مبلغ برداشت شده است (معمولاً 1-3٪) هزینه های دیگری نیز علاوه بابت استفاده از دستگاه خودپرداز محاسبه و از شما کسر خواهد شد.

لوازم سفر مای تراولز
منبع
wikihow.com
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن