ترفندهای مسافرتی

چگونه از چمدان و وسایل سفر محافظت کنیم؟

محافظت از چمدان سفر و وسایل داخل آن

حفظ چمدان و وسایل داخل آن در سفر بسیار مهم و گاهی کلیدی می باشد. محافظت از چمدان سفر زمانی اهمیت پیدا می کند که گاهی هنگام برداشتن وسیله ای از چمدان متوجه می شوید که زیپ چمدان تا حدودی باز است و کیسه های داخل نیز یا پاره شده یا باز شده!
این شاید ناگوار ترین اتفاق باشد که پیش بیاید. پس همیشه اقدامات پیشگیرانه برای حفاظت چمدان ها از آسیب و یا دزدی بهتر است.

سایت مای تراولز در بخش ترفندهای مسافرت راهکارهای مهمی را برای حفظ چمدان و وسایل سفر در این مطلب گرد آورده است که شما عزیزان را به خواندن آن دعوت می کند.

>> چگونه از گم شدن چمدان در سفر جلوگیری کنیم؟

وسایل ارزشمندتان را بیمه کنید

خطوط هوایی دارای محدودیت در جبران آسیب های وارده و یا گم شدن چمدان ها هستند. آنها برای جبران خسارت ها از نظر مادی و معنوی دارای محدودیت بوده و توجهی به ارزش وسایل و چمدان شما ندارند.

اگر آن وسیله پیش حد با ارزش باشد باید آنرا حتما بیمه کنید تا در صورت مفقود شدن یا آسیب دیدن با مشکل مواجه نشوید.

لسته بندی محافظتی چمدان ها در فرودگاه

وسایل تان را بسته بندی کنید

در بسیاری از فرودگاه های بزرگ ایستگاه های خدمات چمدان وجود دارد که با کاغذهای بسته بندی مخصوص و یا سلفون وسایل با ارزش را به شکل مناسب و درست بسته بندی می کنند.

البته باید به این موضوع هم دقت داشته باشید که در ایستگاه های کنترل بار ” امنیتی” ممکن است این بسته بندی ها را باز کنند.

برچسب شکستنی در چمدان در سفر

برچسب بر روی وسایل شکننده بزنید

بسیاری از خطوط هوایی وسایل شکننده را نیز مورد یازرسی قرار می دهند. بنابراین روی وسایل برچسب و کاغذ ” وسایل شکننده ” بچسبانید. در اینصورت به مامورین یادآوری کنید که این وسایل شکستنی هستند تا آنها با احتیاط بیشتری با وسایل داشته باشند.

بیشتر بدانید
چگونه بدون استرس در دوران کرونا سفر کنیم؟

ارسال وسایل توسط پست

بهتر است وسایل تان را از طریق پست به شهر و یا کشور خود ارسال کنید. این عمل علاوه بر مقرون به صرفه باعث سلامت رسیدن وسایل تان می شود.

چمدان و محفظت در سفرهای هوایی

کمی شفاف باشید !

باید بدانید که بعضی از بسته بندی ها باعث جلب توجه می شوند. شما وسایل بی ارزش تان را در کیسه ای روشن قرار دهید تا دیده شوند. با این کار دزدان را از دستبرد به وسایل تان منصرف می کنید.

محافظ چمدان تهیه کنید

برای وسایلی که در چمدان قرار می دهید و همچنین خود چمدان محافظی تهیه کرده تا خیالتان راحت شود. حداقل با اجرای این امر خیالتان از سرقت وسایل در فرودگاه راحت می شود.

لوازم سفر مای تراولز
منبع
smartertravel.com
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن