جهانگردی

فستیوال رنگ آذربایجان

فستیوال رنگ آذربایجان یا colorfest یکی از هیجان انگیزترین و رنگارنگ ترین جشن های سالانه در این کشور می باشد که شور و هیجان خاصی درآن به چشم میخورد. رنگ پاشی همراه با اجرای موسیقی زنده و سایر برنامه های مفرح باعث شده است تا هر ساله به تعداد شرکت کنندگان آن افزوده شود. برخلاف فستیوال رنگ هند که از سالهای بسیار قبل شهرت زیادی داشته، فستیوال رنگ آذربایجان به تازگی و از سال 2015 مرسوم شده است. استقبال زیاد از این مراسم در نهایت باعث شده است تا در طول سال 3 مرتبه این جشن برگزار گردد، اما اصلی ترین فستیوال در 20 مرداد خواهد بود. ما در مجله گردشگری مای تراول به معرفی این فستیوال خواهیم پرداخت.

شادی و هیجان در جشنواره رنگ باکو

اولین فستیوال رنگ آذربایجان 2015

مردم آذربایجان با الهام گرفتن از هولی یا جشن رنگ هندوها از سال 2015 تصمیم به برگزاری تورهای رنگ پاشی تحت عنوان فستیوال رنگ یا colorfest گرفتند. برای اولین بار این جشن در شهر قوبا (Quba) برگزار و حدود 100 نفر در آن شرکت کردند. سنت اصلی در این جشن پاشیدن ادویه های رنگارنگ به سر و صورت همدیگر می باشد. با این کار در واقع پیروزی خیر بر شر جشن گرفته میشود و با آواز و موسیقی مراسم با شکوه تر خواهد شد.

لبخند به روی رنگ ها در باکو

فستیوال رنگ آذربایجان 2016

استقبال خوب از فستیوال رنگ در قوبا در نهایت منجر به برگزاری تورهای هیجان انگیز برای سال 2016 گردد. در این تور بیش از 300 نفر و در ساحل پپسی باکو به رنگ پاشی و جشن و شادی پرداختند. تفاوت فستیوال رنگ آذربایجان با هند در این است که برای شرکت در این جشن باید ثبت نام کنید و با شرکت های برگزار کننده تور همراه باشید.

بیشتر بدانید
فستیوال های هنری مونترال کانادا زیر سایه کرونا

رنگ پاشی بر روی یکدیگر در باکو

فستیوال رنگ آذربایجان؛ 2017

به مرور به طرفداران فستیوال رنگ افزوده و برنامه های این جشن کمی تغییر پیدا کردند. به طوریکه در سال 2017 تصمیم برگزارکنندگان آن بر این بود تا دریای خزر را غرق در رنگ کنند. در این مراسم بیش از 700 نفر شرکت کردند و 550 کیلوگرم رنگ تهیه شده بود. این میزان رنگ یعنی وزن 1200 انسان!

جشنی ماندگار در باکو

فستیوال رنگ آذربایجان؛ 2018

شرایط ایده آل در باکو باعث میشود تا هر سال به عنوان محل برگزاری جشن رنگ انتخاب شود. در سال 2018 ساحل TROPICANA برای جشن و رنگ پاشی انتخاب گردید و از استقبال بسیار زیادی برخوردار بود.

فستیوال رنگ آذربایجان؛ 2019

در سال 2019 نیز تورهای متنوعی برای این جشن ارائه شده است و تبلیغات آنها از ماه ها قبل شروع شد. این جشن دوباره در باکو برگزار خواهد شد و همراه با بلیط به هر شرکت کننده دو بسته رنگ داده میشود و می توانید خودتان را غرق در رنگ و زیبایی کنید. بسیاری از آژانس های مسافرتی ایران نیز تورهای متنوعی را برای شرکت در این فستیوال ارائه می دهند و فرصتی برای دیدن چهره ی جدید از باکو خواهد بود.

جشن رنگ 2019 در باکو و در مجموعه ی بی نظیر پارک آبی و هتل AF برگزار خواهد شد. در این جشن برنامه های موسیقی بسیار متنوعی در نظر گرفته شده و می تواند تجربه ی خوبی را برایتان به همراه داشته باشد.

لوازم سفر مای تراولز
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن