ترفندهای مسافرتی
موضوعات داغ

چگونه در سفر عکس سلفی بگیریم ؟

امروزه عکس سلفی در سفر در میان مردم بسیار محبوب و پر طرفدار شده است. گاهی اوقات و به ویژه وقتی که تنها هستید گرفتن سلفی در سفر سخت و آزار دهنده می شود. با این نوع عکاسی در سفر دیگر مسئولیت و زحمت انداختن عکس را به دوش کسی دیگر نمی اندازید.

اما اگر نسبت به آن آگاهی داشته باشید، نکات و راه حل های لازم را بدانید می توانید بهترین عکس را در سفر به تنهایی ثبت کنید. حال برای اینکه عکس های سلفی حرفه ای داشته باشید، به این مطلب در مجله مای تراولز باید برخی نکات را بدانید:

نکاتی مهم در گرفتن سلفی حرفه ای

گرفتن عکس سلفی یک فعالیت درونی برای ثبت احساسات و اشتراک آن با دوستان است، پس برای انتقال این حس جهت اشتراک بهتر لازم است نکاتی را بدانید تا لذت بهتری از این تجربه بدست آورید.

سلفی با دوستان - سلفی گروهی

نگران قضاوت دیگران در مورد سلفی گرفتن نباشید

اگر احساس می کنید هنگام سلفی همه به شما خیره می شوند، اهمیتی ندهید، هرچه کمتر به آنها بدهید، نتیجه بهتری می گیرید. زیرا تمام تمرکز و توجه تان به نحوه وچگونگی عکسبرداری معطوف می گردد.

هنگام عکاسی خونسرد باشید

عکس کنار آبشار ، زیر آب و در حال غواصی ، چتر بازی ، پریدن از ارتفاع و … می تواند بهترین عکس ها باشد، به شرط اینکه خونسردی خود را حفظ کنید و طبیعی باشید تا عکسی که خلق می کنید در نوع خود بی نظیر باشد.

فقط لذت ببرید و خودتان باشید

هیچکس با گرفتن عکس سلفی جایزه نمی گیرد، پس خودتان باشید و از لحظه ای که در آن حضور دارید لذت ببرید. با داشتن ایده های جدید و نو ، بهترین سلفی ها و خاطره انگیزترین ها را خلق و ثبت کنید.

از گرفتن عکس های معمولی و تکراری اجتناب کنید

در عکس خشک و بی احساس نباشید، باید خلاقیت داشته باشید. عکس هایی مانند: هل دادن برج پیزا، در دست گرفتن برج ایفل و … تکراری و جذابیتی ندارند.

ژست گرفتن را بیاموزید

بهترین ژست آن است که در خدمت عکس باشد، همه چیز در مورد ژست گرفتن به گونه ای است که برای عکس کار کند، حتی با یک شکلک کوچک، حرکت یا لبخند باشد.

عکسهایی که در حال انجام کار یا داشتن حالتی باشند بهتر و دلنشین تر می شوند

از مناظر و طبیعت ایده بگیرید

اجازه بدهید مناظر به کمک شما بیایند. چند ایده ی جالب برای استفاده از چشم انداز: پرش ، حرکت مو توسط باد ، پاشیدن آب ، صعود و ایستادن روی چیزی، چرخاندن دوربین به صورت وارونه، پرتاب برف ، نگه داشتن دوربین زیر آب و هرکاری که می تواند در جذاب شدن عکس به شما کمک کند.

بیشتر بدانید
راههای تامین امنیت زنان در سفر

زود به محل عکاسی خود بروید …

بهترین زمان برای گرفتن عکس سلفی وقتی است که هیچ کس نیست، زیرا که شلوغی هم تمرکز شمارا کم می کند هم کسی در کادر شما نمی آید …، می توانید لذت دو برابری را تجربه کنید!

عکاسی حرفه ای در چشم اندازها و جاذبه های مختلف در ساعات شلوغ سخت و گاهی ناممکن می شود. اگر زود بروید برای خودتان بهتر می شود.

از دو دست استفاده کنید

هرچند استفاده از دو دست باعث تقارن سلفی و تراز و مستقیم بودن دوربین کمک می کند، اما این کار کاملا به سلیقه شخص مرتبط است.
در سلفی استثنای هایی هم وجود دارد مانند: وقتی با دست دیگر کاری را انجام می دهید، مانند نگهداشتن چیزی، یا اشاره “تماشای این منظره شگفت انگیز” به مخاطب خود!

از دیگران کمک بخواهید

شما همیشه نمی توانید از خود عکس بگیرید، گاهی اوقات نیز نیاز به کمک شخصی دیگری دارید. اگر همراه با یک دوست در سفر هستید، می توانید از او کمک بگیرید در غیر این صورت باید این درخواست را از یک غربیه داشته باشید. حتی ممکن است شخصی قبل از مطرح کردن، او به شما پیشنهاد دهد!

نگران نباشید؛ بعید است کسی با دوربین شما فرار کند. بهترین روش این است که قبل از درخواست، از او عکس بگیرید.

سلفی با دوستان را فراموش نکنید

سلفی گروهی! حضور دوستان در عکس، تصاویر بهتری می سازد. هیچ کسی نمی خواهد تمامی عکس های سفرش به تنهایی و انفرادی باشد. خوب است همیشه در کنار یک عکس انفرادی، یک عکس گروهی نیز وجود داشته باشد.

سلفی با نماد معروف در مقصد سفر

سلفی سفر با دیگر سلفی هایی که گرفته می شود، متفاوت است. باید جاذبه های اصلی مقصد را بیابید و سپس در مکان و زاویه مناسب، سلفی های متعددی بگیرید. پس زمینه ی یک عکس سلفی در سفر، ارزش آن عکس را بالا می برد.

توجه ویژه ای به نور داشته باشید

این نکته تنها برای عکس سلفی نیست، بلکه یکی از اصول عکاسی می باشد. برای اینکه عکس بهتری داشته باشید باید به نور موجود در صحنه، توجه کنید. نور باید طوری تنظیم شود که باعث بهبود کیفیت تصویر استفاده شود.

سلفی سفر اکشن: کاری جالب و جالب انجام دهید

هنگامی که کار جالبی زا انجام می دهید، ارزش سلفی در سفر چندین برابر بیشتر می شود. مانند: اسنوبورد در کوه، پیاده روی در یک مسیر زیبا، رانندگی با اسکوتر در یک جزیره گرمسیری و … سلفی های اکشن از نظر من بهترین سلفی های سفر هستند.

بیشتر بدانید
7 عادت بد مسافرت و راههای خلاصی از آنها

باید و نبایدهای سلفی

در سفرهای انفرادی ، این روزها سخت است که از خود عکس بگیرید. و شخصاً وقتی به عکسهای سفر نگاه می کنم ، یا عکاسان سفر را دنبال می کنم ، دوست دارم که گاهی اوقات شخصی را پشت لنز ببینم . (موارد استثنائی وجود دارد) بیایید شروع کنیم.

عکس سلفی با مجسمه مسیح در برزیل

عینک آفتابی نداشته باشید

ما تماس چشمی را دوست داریم ، این ادب است و به شما نشان می دهد که ما دوستانه و علاقه مند به شما هستیم. بنابراین سلفی شما نباید تفاوتی داشته باشد.
علاوه بر این ، می توانید بازتابی از دستهای خود را در عینک آفتابی انعکاس یابد.

نکته: مراقب باشید که اگر نور خورشید باعث جمع و کوچک شدن چشمانتان نشود و بجای نگریستن به صفحه نمایش، به لنز نگاه کنید.

نیم نگاهی به کادر و افق داشته باشید

شاید کسب این مهارت کمی طول بکشد، اما بعد از مدتی تراز افق یکی از مهمترین نکات هنگام گرفتن عکس تبدیل می شود.

همیشه عکاسی از مناظر آسان تر از پرتره می باشد، بنابراین دوربین عکاسی را محکم در دست چپ خود نگه می دارید. زیرا این معمولاً طرفی است که دکمه روی آن است.

کمی گوشی را بچرخانید تا فضای ارزشمندی را در لبه تصویر از دست ندهید! همچنین به استفاده از هر دو دست را فراموش نکنید – لطفاً در ادامه بخوانید.

چند نکته برای صورت در سلفی

به یاد داشته باشید که این عکس از چهره شما است، تقریباً از نمای نزدیک! بنابراین باید چند نکته را در نظر گرفت …

  • یک شکلک ساده کافی است … خیلی ساده، اینکار معمولا توسط جوانان و به ویژه دختران نوجوان است که نیاز به بالا رفتن اعتماد به نفس دارند.
  • برای اینکه عکسی بهتر و متفاوت تر داشته باشید، خوب است گاهی با زاویه ها بازی کنید. مثلا دوربین را در پشت سر و یا بالای سر ببرید، طوری که نصف صورت و یا یک سوم از آن مشخص باشد.
  • پیشنهاد مای تراولز برای جلوگیری از سایه دار شدن چانه ” دوچانه ای ” این است که کمی زاویه دوربین را بیشتر کرده و با نگاه به صفحه نمایش بهترین جهت را پیدا کنید.
  • با خورشید روبرو شوید – یا هرجایی که درخشان است ، سعی کنید تا آنجا که ممکن است نور طبیعی روز (سوژه) را در این موضوع قرار دهید ، اما برای جلوگیری از چشمک زدن ، سعی کنید مستقیم به خورشید نگاه نکنید.
بیشتر بدانید
راهنمای سفر با کودکان، نکات و ترفندها

با چه چیزی عکس می گیرید

همانطور که قبلاً اشاره کردم، یک سلفی واقعی سفر باید در مقابل چیز جالبی باشد، نه در آینه دستشویی!
اطمینان حاصل کنید که موضوع مورد نظر شما مشخص باشد. همیشه ایده های خوبی در هماهنگی با سوژه و تصویر پس زمینه می توان پیدا کرد.

روی موضوع عکس متمرکز شوید

در عکس سلفی، ضروری است که چهره در کانون توجه قرار گیرد. البته این بدان معنی نیست که سر بزرگ شما تمام تصویر را بپوشاند!
در اینجا فقط به فوکوس نباید توجه کرد، باید به میزان نور و تنظیمات ISO را نیز توجه نمود تا چهره شما خیلی تاریک به نظر نرسد.

تجهیزات مهم در عکاسی سلفی

با توجه به محدودیت فاصله، سرعت و وسعت دید در عکاسی سلفی احتیاج به استفاده از ابزارهای متفاوت با کارکردهای مختلف هستیم که در ادامه مهمترین آنها را بیان خواهیم کرد.

– سه پایه، ابزاری کارآمد

این وسیله در عکاسی بسیار کارآمد است، اما اگر شما سه پایه ندارید، می توانید درست کنید. مثلا می توانید جای خود را برای عکاسی انتخاب کنید و سپس با تنظیم دوربین و قرار دادن آن بر روی سنگ و یا تکیه دادن به درخت و یا هر چیزه دیگری، یک عکس خوب و حرفه ای داشته باشید.

– مونا پاد یا چوب سلفی – از آن عاقلانه استفاده کنید

وجود این وسیله نه تنها کار عکاسی سلفی را راحتتر کرده است ، بلکه زیبایی خاصی نیز به عکس می بخشد. زیرا هم می توانید تسلط بیشتری در عکاسی داشته باشید و هم وسعت عکس و پیش زمینه ی آنرا گسترش دهید.
طول اکثر مونوپادها قابل تنظیم است، بنابراین زیاد آن را طولانی نکنید.

– لنر مناسب سلفی

با توجه به قابلیت هر لنز می توان از آنها در سلفی استفاده کرد که معمولا لنزهای واید و فیش آی می باشند.

– نصب و استفاده از اپلیکیشن های مخصوص

امروزه برنامه های عکاسی حرفه ای زیادی برای گوشی های هوشمند تهیه شده است که با داشتن امکانات زیاد و ویژه می تواند بهترین عکس های سلفی را تحویل دهد. برای اینکه عکسی متفاوت داشته باشید خوب است که از وجود این برنامه ها نیز بهره مند شوید.

مترجم: سحر مردانه

لوازم سفر مای تراولز
منبع
intrepidescapebemytravelmuseseattlestravels
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن