ترفندهای مسافرتی

عکاسی در ساحل ، ترفند و راهکارها

ترفندهای عکاسی در ساحل

ساحل یکی از جلوه های زیبای با طبیعت گسترده، رنگهای چشم نواز و انوار گوناگون و جذاب فرصتهای ایده آلی برای علاقمندان به عکاسی فراهم می نماید. کافی است که با کمی دقت و حوصله لکارگیری خلاقیت می توان زیباترین لحظات را بقاب دسپرد و ثبت نمود. ساحل یکی از مقاصد مورد علاقه ی اکثر مسافران است.

مای تراولز شما را به خواندن این مقاله که در قسمت عکاسی در سفر تهیه و نگاشته شده است، دعوت می نماید تا عکاسی در سفر را هیجان انگیزتر تجربه نمایید.

عکاسی با تکنیک پرش دسته جمعی

لحظات خوش و شادتان را عکاسی کنید

ثبت لحظات شاد در کرانه های دریا و سواحل از هر چیز دیگری سرگرم کننده تر است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که این لحظات را را ثبت و ضبط می کنید. به یاد داشته باشید تنها با حرکت ساده و بکارگیری خلاقیت و نوآوری در کنار مناظر موجود در ساحل و دریا به اندازه ای زیبا هستند که می توانید بهترین عکس ها را خلق کنید.

عکاسی با سرعت بالا در ساحل

هیچ لحظه و زمانی را برای عکاسی از دست ندهید

می توانید یک حرکت دسته جمعی و گروهی انجام دهید، مثلا همگی به بالا بپرید. می توانید برای ثبت بهترین عکس، بهتر است دوربین را در حالت عکسبرداری پیوسته قرار دهید. همچنین به یاد داشته باشید که اگر افق دریا در پس زمینه ی عکسهایتان باشد، تصاویری جذاب و زیباتری ثبت خواهید کرد.

عکاسی از کودکان در ساحل

برای نور شدید و سایه ها چاره ای نیندیشید

در ساعاتی که خورشید به اوج درخشش خود نزدیک می شود، سایه ها سنگین تر ابراز وجود می نمایند، سایه های سنگین را نمی توان نادیده گرفت. پس چاره ای برای مقابله با خورشید و سایه ها اندیشید تا هیچ تاثیر منفی بر عکس های شما نگذارند. برای حل این معضل می توانید از فلش استفاده کنید و یا بر روی سوژه زوم بیشتری کنید. برای مقابله با ایجاد سایه نیز از یک حوله ی سفید استفاده کنید تا نور سایه ها را برطرف نماید.

بیشتر بدانید
کودکان در ساحل ، هرآنچه باید بدانید

عکاسی ساحلی سیاه و سفید

عکاسی سیاه و سفید؛ ترفندی برای حرفه ای ها

ممکن است بخاطر وجود خورشید و یا شاید هم ابرهای سیاه مشکل نور نامناسب شمارا به هنگام عکاسی دچار مشکل نماید. برای اینکه بتوانید این مشکل را تحت کنترل خود در آورید، دوربین را در حالت سیاه و سفید قرار دهید. هم عکسهای مدرن زیباتری خواهید داشت و هم مشکل نور تاثیرگذار نخواهد بود.

عکاسی از پرندگان در ساحل

در ساحل از هیچ سوژه ای چشم پوشی نکنید

سواحل مکان گسترده ای برای حضور حیوانات و زمان مناسبی برای عکسبرداری از آنهاست.حضور مرغان دریایی حتی گاهی می توان شما را شگفت زده کند.به دلیل اینکه برای عکاسی به این پرندگان نمی توانید زیاد نزدیک شوید ، برای ثبت عکس های بهتر و دقیق تر باید از لنزهای پیشرفته و قوی استفاده کنید.

عکاسی از طلوع خورشید در ساحل

در زمانهای مختلف از ساحل عکاسی کنید

آسمان به هنگام طلوع و غروب خورشید بسیار زیبا و جذابترین تصاویر را می توان ثبت نمود. آرامش دریا در ساعات ابتدایی روز و تلاطم دریا و موجهای خروشان در ساعات پایانی روز، عکاسی را فراموش نکنید. با کمی خلاقیت در کنار این همه زیبایی، می توانید عکس های فوق العاده ای را ثبت کنید.

مترجم:سحر مردانه

لوازم سفر مای تراولز
منبع
exposureguide.com
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن