جهانگردی

صفر تا صد شرایط اخذ ویزای عمان

اخذ ویزای عمان یکی از مهم ترین گام ها قبل از سفر به این کشور سلطنتی می باشد که مانند هر یک از کشورهای دیگر در هر گوشه از دنیا، دارای قوانین خاصی می باشد. ما در مای تراول شرایط اخذ ویزای عمان، انواع ویزای عمان و مدارک مورد نیاز برای دریافت هر یک از انواع ویزا برای سفر به آن را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

شرایط اخذ ویزای عمان

انواع ویزای عمان

عمان کشوری سلطنتی و بسیار کوچک با جمعیتی حدود 2500000 نفر در جنوب ایران می باشد که با کشور ما دارای مرزهای آبی در خلیج فارس است. اقتصاد این کشور بر پایه فروش نفت و گاز بوده و شرایط ایده آل برای زندگی، تحصیل، کار و تفریح در آن باعث شده است تا ایرانیان زیادی در چند سال اخیر به آن سفر کنند. بر اساس قوانین تعریف شده توسط دولت عمان، ایرانیان برای ورود به خاک این کشور باید ویزا دریافت کنند که با توجه به نوع ویزا شرایط مختلفی برای هر یک اعلام شده است. در حالت کلی انواع ویزای عمان عبارتند از:

ویزای توریستی عمان

یکی از اصلی ترین دلایل سفر به عمان سفر و گردشگری و بازدید از جاذبه های توریستی مسقط، صلاله و سایر شهرها و مناطق دیدنی عمان می باشد. لازم به ذکر است که بر اساس آنچه که توسط دولت عمان اعلام شده است، گردشگران ایرانی می توانند ویزای توریستی را به صورت فرودگاهی و الکترونیکی دریافت کنند. به عبارت دیگر، برای اخذ ویزای توریستی عمان نیاز به مراجعه به سفارت و مصاحبه نمی باشد و از طریق eVisa و یا ارائه مدارک در فرودگاه مسقط نسبت به دریافت ویزا اقدام نمود. از جمله شرایط برای دریافت ویزای توریستی عمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ویزای توریستی عمان 30 روزه و یک بار ورود می باشد. به عبارت دیگر، با دریافت این ویزا می توان به مدت 30 روز و تنها یک مرتبه در مدت زمان اعتبار ویزا به شهرهای مختلف عمان سفر کرد.
 • مدت زمان اعتبار ویزا توریستی عمان 6 ماه از زمان صدور آن می باشد.
بیشتر بدانید
مقررات سفر شهروندان ایرانی به ۴ کشور اروپایی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا توریستی عمان عبارتند از:

 • کپی از صفحات اول و دوم شناسنامه
 • کپی رنگی از پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه
 • عکس پرسنلی با زمینه سفید
 • ارائه مدارک مربوط به گردش مالی و اثبات تمکن مالی
 • واریز وجه دریافت ویزا و تکمیل فرم درخواست ویزا

ویزای تحصیلی عمان

از دیگر دلایل برای حضور و سفر به عمان، تحصیل در دانشگاه های آن برای مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. دانشجویانی که از دانشگاه های عمان پذیرش دریافت کرده اند می توانند با ارائه مدارک مورد نیاز نسبت به دریافت ویزای تحصیلی عمان اقدام نمایند. لازم به ذکر است که ویزای تحصیلی عمان ابتدا 6 ماه اعتبار داشته و تا یک یا دو سال می توانید با آن در عمان اقامت داشته باشید. با توجه به مدت زمان تحصیل (کارشناسی 4 سال، ارشد 2 سال) می توانید ویزای تحصیلی را تمدید کنید. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی عمان مشابه با ویزای تحصیلی بوده و علاوه بر موارد ذکر شده، لازم است نامه پذیرش از دانشگاه و مبلغ دریافت ویزا ارائه گردد.

انواع ویزای عمان و مدارک مورد نیاز

ویزای کار عمان

افرادی که قصد دارند با دریافت ویزا کار عمان به این کشور سفر کنند و برای مدت زمان طولانی در آن اقامت داشته باشند، لازم است پروسه خاصی را طی کنند. مهم ترین و اولین گام برای دریافت ویزای کار عمان، دریافت دعوت نامه کار از طرف کارفرما از عمان می باشد. بعد از ارسال دعوت نامه کار و همکاری لازم است مدارک مورد نیاز را ارائه دهید. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار عمان شامل موارد زیر می باشد:

 • کپی از صفحات اول و دوم شناسنامه
 • عکس پرسنلی با زمینه سفید
 • کپی رنگی از پاسپورت با اعتبار بیشتر از 6 ماه
 • ارائه دعوت نامه یا درخواست همکاری از کارفرما در عمان
 • ارائه مدارک پزشکی
 • جواز کار
 • تکمیل کردن فرم درخواست ویزای کار عمان
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا
بیشتر بدانید
ماسک به لباس مسافران اضافه شد

لازم به ذکر است که ویزا کار عمان از نوع چند بار ورود بوده و دارای 3 ماه اعتبار و قابل تمدید می باشد. همچنین لازم به ذکر است که پس از ارائه مدارک، حدود 10 روز تا صدور ویزا طول خواهد کشید. بر اساس قوانین تعریف شده توسط دولت عمان، محدودیت سنی برای دریافت ویزا کار این کشور 21 تا 60 سال بوده و بعد از 20 سال کار در این کشور می توان اقامت دائم دریافت نمود.

علاوه بر دریافت ویزا به منظور کار در کشور عمان، می توان از طریق سرمایه گذاری نیز در شهرهای مختلف آن اقامت داشت. به عبارت دیگر، می توان با اخذ ویزا سرمایه گذاری عمان ویزا با اعتبار شش ماه دریافت نمود و سپس ویزا را تا دو سال تمدید کرد.

ویزای ترانزیت عمان

با توجه به مسیر پروازی که به کشورهای مختلف طی می کنید، ممکن است لازم باشد در فرودگاه های کشور عمان توقف داشته باشید. در این شرایط لازم است نسبت به دریافت ویزا ترانزیت اقدام کنید. ویزای ترانزیت سه روزه صادر میشود و برای دریافت آن، لازم است بلیط هواپیما و پاسپورت معتبر همراه داشته باشید.

ویزا ازدواج و الحاق خانواده عمان

از دیگر راه های دریافت اقامت کشور عمان، ازدواج با مرد تبعه این کشور می باشد. در این صورت فرد ویزا با اعتبار 6 ماهه دریافت خواهد کرد. همچنین لازم به ذکر است که فرد خارجی که در عمان ساکن می باشد می تواند برای افراد خانواده خود (همسر و فرزندان) ویزا الحاق به خانواده دریافت کند. جهت دریافت ویزا ازدواج و الحاق به خانواده عمان مدارک مورد نیاز باید برای سفارت عمان در تهران ارسال شود.

بیشتر بدانید
هنگام گم شدن پاسپورت در سفر ، چکار کنیم؟

ویزا درمانی عمان

افرادی که برای درمان بیماری های مختلف که امکان درمان آنها در ایران وجود ندارد، می توانند با اخذ ویزا درمانی عمان برای کوتاه مدت در خاک این کشور حضور داشته باشند. شرایط دریافت ویزا درمانی عمان مانند ویزای توریستی می باشد و می توان با ارائه مدارک مورد نیاز در فرودگاه یا از طریق e visa نسبت به دریافت آن اقدام کرد. افرادی که این ویزا را دریافت می کنند می توانند به مدت 30 روز در خاک عمان حضور داشته باشند و برای حضور در مدت زمان بیشتر نیاز به تمدید ویزا و پرداخت هزینه وجود دارد.

از دیگر انواع ویزا عمان می توان به ویزا اکسپرس، ویزا خدمه کشتی و ویزا ورود چندگانه اشاره نمود که هر یک دارای شرایط و ویژگی های خاصی هستند. به منظور تسهیل در شرایط دریافت ویزا عمان پیشنهاد می کنیم انجام این کار را به موسسات معتبر در این زمینه بسپارید تا مراحل قانونی را در مدت زمان کوتاه طی نموده و در کمترین زمان ویزا صادر گردد. علاوه بر این، در صورت نیاز می توانید به سفارت عمان در تهران مراجعه کنید.

آدرس سفارت خانه عمان در تهران: تهران، خیابان آفریقا، کوچه تندیس، پلاک 12

لوازم سفر مای تراولز
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن