اخبار گردشگری

سقوط ۹۸ درصدی سفرها در خردادماه

سازمان ملل: پاندمی کرونا ۳ برابر بحران قبلی به توریسم جهان ضرر زد

طبق محاسبات سازمان ملل متحد، پیش از این که کشورها تصمیم بگیرند مرزهای خود را برای مسافران بازگشایی کنند، صنعت توریسم یک سوم یک تریلیون دلار را از دست داد.

به گزارش مای تراولز و به نقل از راشاتودی، طبق محاسبات سازمان ملل متحد، پیش از اینکه کشورها تصمیم بگیرند مرزهای خود را برای مسافران بازگشایی کنند، صنعت توریسم یک سوم یک تریلیون دلار را از دست داد چراکه پاندمی کرونا مسافرت را تقریباً به طور کامل متوقف کرد.

در ۵ ماه اول امسال، تعداد سفرهای توریستی نسبت به بازه مشابه سال قبل ۵۶ درصد سقوط کرد، چراکه اکثر کشورهای جهان مجبور بودند برای کنترل پاندمی قرنطینه‌ها و محدودیت‌های سخت‌گیرانه‌ای وضع کنند.

تنها در ماه می مسافرت بین‌المللی نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹۸ درصد سقوط کرده بود.

ضرر 320 میلیارد دلاری کشورهای دریافت کننده توریست

توریست در دیوار چین

سازمان توریسم جهانی سازمان ملل متحد (یوان‌دابلیوتی‌او) در گزارش جدید خود اعلام کرد: این به معنای از دست دادن ۳۰۰ میلیون توریست و ۳۲۰ میلیارد دلار ضرر برای کشورهای دریافت کننده توریست است. این ضرر بیش از ۳ برابر ضرری است که بخش توریسم در بحران اقتصادی بزرگ سال ۲۰۰۹ متحمل شده بود.

مناطق آسیا اقیانوسیه که پیش از همه با پاندمی کووید ۱۹ مواجه شدند بیش از همه آسیب دیدند و در بازه ژانویه تا می بیش از ۶۰ درصد بازدیدکنندگان خود را از دست دادند. اروپا با سقوطی ۵۸ درصدی، خاورمیانه با سقوطی ۵۱ درصدی و آمریکا و آفریقا هم با سقوطی ۴۷ درصدی در صنعت توریسم خود روبرو شدند.

بیشتر بدانید
تمرکز بر تورهای داخلی و خانوادگی؛ پیشنهاد ایران به اعضای OIC
لوازم سفر مای تراولز
منبع
مهر
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن