جهانگردی

سفر به زیباترین شهرهای دنیا

امروز می خواهیم زیباترین شهرهای جهان در سال 2020 را به شما معرفی کنیم و امیدواریم روزی سفری به این شهرهای زیبا داشته باشید. برخی حتی این سوال را دارند که زیباترین شهر جهان کجاست که بروند و از آن دیدن کنند اما باید در پاسخ بگوییم که هر شهری در جهان ویژگی و خصوصیت خود را دارد و از این رو باید زیباترین شهرهای جهان را به شما معرفی نماییم.

در ادامه مجله گردشگری مای تراولز شما را با زیباترین شهرهای جهان آشنا می کند.

استانبول، یکی از زیباترین شهرهای جهان در ترکیه

استانبول، یکی از زیباترین شهرهای جهان در ترکیه

استانبول  یا همان قسطنتنیه ی سابق و معروف یکی از شهرهایی است که باید به آن لقب زیباترین شهر جهان را بدهیم. این شهر دیدنی که امروزه یکی از توریست پذیرترین شهرهای جهان شده، و رسما صنعت توریسم ترکیه را به تنهایی متحول کرده است. جاذبه های این شهر به قدری زیبا هستند که آن را به عنوان یک شهر زیبا در فهرست های جهانی قرار داده اند. سومین شهر اروپا با داشتن تاریخی غنی و دیدنی های مختلف و رنگارنگش دل خیلی ها را برای بازدید از خود می برد. جاذبه های استانبول از جمله ایا صوفیه، مسجد سلطان احمد که به  مسجد آبی معروف است، کاخ توپکاپی، بازار بزرگ، باسیلیکا، مسجد سلیمانیه، کاخ دلمه باغچه، ستون کنستانتین و بسیاری از جاذبه های دیگر را می توان نام برد

سنت پترزبورگ، شهر طلایی روسیه

سنت پترزبورگ، شهر طلایی روسیه

سنت پترزبورگ ازگذشته زیباترین شهر دنیا بوده است. این شهر طلایی پر است از جاذبه هایی که از دوره ی تزارها به جای مانده است. شهر سنت پترزبورگ در قرن ۱۸ میلادی ساخته شد و از این رو می توان زیباترین بازمانده های معماری طلایی و فاخر جهان را در قشنگ ترین شهر دنیا یعنی سنت پترزبورگ به چشم دید. در این شهر جاذبه های بسیاری زیادی وجود دارد اما معروف ترین آن ها؛ موزه ی هرمیتاژ، کلیسای سنت ایزاک، قلعه ی پیتر و پاول، کلبه ی پتر کبیراست.

بیشتر بدانید
مقررات سفر شهروندان ایرانی به ۴ کشور اروپایی

دهلی، شهر شگفتی های هند

دهلی، شهر شگفتی های هند

دهلی یکی از شهرهای زیبا جهان و پایتخت شگفتی های هند است. دهلی را باید به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای هندوستان و زیباترین شهر جهان به شما معرفی کنیم که به واسطه ی فرهنگ غنی خود و در طول حکمرانی سلسله های مختلف در آن، هم جاذبه های بسیار زیبای تاریخی ساخته شده و هم به قدری غنی و مدرن است که به آن هندوستان کوچک هم می گویند. با آن که در مطلب جاذبه های دهلی می توانید با دیدنی های بسیاری در این شهر آشنا شوید اما از معروف ترین جاهایی که در این شهر باید بیینید می توانیم از؛ قلعه سرخ، مسجد جامع دهلی، مقبره همایون، قطب منار و باغ پنج حس نام ببریم.

آمستردام، پایتخت گل های جهان

آمستردام، پایتخت گل های جهان

از جمله شهرهای زیبا جهان در قاره ی اروپا، آمستردام پایتخت هلند است که به شهر گل ها هم معروف شده است.  مهم ترین دلیلی که آمستردام اینقدر مورد توجه قرار گرفته این است که شب های سر زنده، ساختمان های زیبا، کانال آب منحصر به فرد، کافی شاپ های مختلف و متنوع، مراکز خرید بزرگ، تاریخ غنی که از بیشتر ساختمان های شهر می توان آن را به چشم دید. آمستردام از قرن ۱۶ میلادی به بعد که هم زمان با شروع توسعه در هر دوره نمادی از یک شهر زیبا و مدرن نه تنها در اروپا بلکه در جهان بوده است. جاذبه های دیدنی و تفریحی در این شهر اصلا کم نیستند  اما ما برخی از معروف ترین آن ها را که عبارتند از؛ موزه ملی، میدان دام، آسیاب بادی دِ خووایا، بازار گل و کاخ سلطنتی را به شما نام می بریم.

لیسبون، شهری زیبا بر اساس اصول شهرسازی 

لیسبون، شهری زیبا بر اساس اصول شهرسازی 

شهر لیسبون پایتخت کشور پرتغال است. یکی از عواملی که باعث شده تا لیسبون در این لیست قرار بگیرد این است که این شهر از ابتدا هم بر اساس قوانین و اصول درست شهرسازی شکل گرفته و همه چیز در آن بر اساس یک نقشه ی درست و از پیش تعیین شده به وجود آمده است.

این شهر از قرن ها قبل از میلاد حضرت مسیح وجود داشته و به عنوان یک شهر تاریخی و با ریشه، بازمانده های تاریخی بسبار زیبایی در خود دارد. عواملی که باعث زیبایی این شهر به هنوان یکی از قشنگ ترین شهرهای جهان شده جدای از گالری های هنری، ساحل های تمیز، موزه های مختلف و بسیاری از دیگر موارد؛ فرهنگ لاتین مردم این شهر است که تاثیرگذاری بسیار زیادی در چهره ی این شهر مدرن داشته است.

بیشتر بدانید
بازگشایی مرزهای اروپا ولی خالی از گردشگر

کیوتو، شهری زیبا در ژاپن

کیوتو، شهری زیبا در ژاپن

کیوتو یکی از بزرگ ترین شهرهای کشور ژاپن با بازدید سالانه بیش از ۱٫۵ میلیون نفر در سال، منطقه ای توریستی محسوب می شود. کیوتو نه تنها یکی از زیباترین شهرهای جهان است بلکه معمولا در رتبه بندی های معتبر جهانی از لحاظ بهترین هتل، بهترین خط هواپیمایی، بهترین جزیره های گردشگری نیز در رتبه های نخست قرار می گیرد. از آن جایی که کیوتو قبلا پایتخت امپراطوری ژاپن بوده، در آن ساختمان های تاریخی و زیبای بسیاری وجود دارد.البته در حال حاضر معماری مدرن و تاریخی در این شهر با هم ادغام شده ولی نتیجه ی آن چیزی جز این نشده که کیوتو، یکی از شهرهای زیبای جهان بشود.

پراگ، شهری که به آن لقب افسونگر را داده اند

پراگ، شهری که به آن لقب افسونگر را داده اند

پراگ پایتخت کشور چک است که از لحاظ زیبایی دارای جایگاه ویژه ای است. اگر بخواهیم یک چهره ی کلی از پراگ برای شما ترسیم کنیم باید بگوییم که این شهر پر است از ساختمان هایی به سبک گوتیک و نوآوری های ساختمان سازی مرسوم در قرن ۱۹ و ۲۰ میلادی! می گویند که شب و روز پراگ با هم از لحاظ زیبایی فرق می کند و هر کدام جاذبه های چشم نواز مخصوص به خود را دارند. از آن جایی که پراگ بزرگ ترین قلعه ی اروپا را در خود جای داده است، می توانیم به شما بگوییم که جاذبه هایی جذاب و دیدین از این دست در این شهر زیبا است. با دیگر جاذبه های این شهر همچون پل چارلز، ساعت نجومی پراگ، شهر قدیمی، کلیسای سنت ویتوس، قصر لبکوویچ نیز آشنا شوید.

لندن، شهر زیبای ۲ هزار ساله

لندن، شهر زیبای ۲ هزار ساله

لندن، بزرگ ترین شهر انگلیس و پاتخت آن است که به واسطه ی قرارگیری در کنار رودخانه ی تیمز، هم بسیار سر سبز و زیباست و هم به خاطر قدمت ۲ هزار ساله اش پر است از جاذبه های تاریخی و دیدنی. البته نباید از سازه های مدرن این شهر چشم پوشی کرد زیرا این شهر با وجود تمام این تضادهایش در کنار هم است که یکی از شهرهای زیبا جهان شده است. لندن پر است از جاذبه های دیدنی و جالب که برخی از معروف ترین آن ها عبارتند از: موزه بریتانیا، کاخ باکینگهام، کاخ وست مینستر، چشم لندن، کلیسای سنت پل، پارک هاید، موزه ی مادام توسو، کاونت گاردن و بسیاری از جاذبه های جالب و دیدنی دیگر را نیز می توان نام برد.

بیشتر بدانید
جاذبه های توریستی عمان

شهر روم ، فلورانس و ونیز در ایتالیا

روم در ایتالیا

روم یکی از زیباترین شهرهای دنیاست. در این شهر آثار معماری تاریخی بسیاری وجود دارد که بسیاری آن‌ها را می‌شناسند و یا دیده‌اند. از این آثار فوق‌العاده می‌توان به ساختمان انجمن تراژان، پانتئون، آرامگاه رافائل، معابد و کلیساها اشاره کرد.

فلورانس در ایتالیا

شهر فلورانس مرکز تجاری و ثروتمندترین شهر اروپا در قرون‌وسطی بود. معماری این شهر که از دوران رنسانس به‌جای مانده و این شهر را به یکی از زیباترین شهرهای دنیا تبدیل کرده است. در این شهر دیدنی‌های بسیاری برای علاقه‌مندان هنر و زیبایی وجود دارد . از دیدنی‌های فلورانس می‌توان به گالری آفیزی، قصر پیتی و قصر سلطنتی اشاره کرد.

ونیز در ایتالیا

شهر ونیز در شمال شرقی ایتالیا قرار دارد. ونیز به‌عنوان زیباترین شهر جهان در سال 2014 انتخاب شد. این شهر دارای زیبایی منحصربه‌فردی است. شهر آبی، شهر نقاب‌ها، شهر پل‌ها و شهر کانال‌ها نامه‌ای دیگر ونیز است. مجله تایمز ونیز را رمانتیک‌ترین شهر اروپا می‌داند. این شهر به شهر موسیقی نیز شناخته می‌شود. بیشتر ساکنین این شهر به نواختن یک ساز مسلط هستند. این شهر همه‌چیز را در کار هم دارد، موسیقی، آب، قایق معماری بی‌نظیر و اقامتگاه‌های فوق‌العاده را می توان نام برد.

شهر ریودوژانیرو در برزیل

شهر ریودوژانیرو در برزیل

شهر ریو دومین شهر بزرگ برزیل است . این شهر به طبیعت خارق‌العاده و سواحل زیبایش شهرت دارد. این شهر از سال 1999 میزبان فستیوال فیلم بین‌المللی است. کتابخانه بین‌المللی برزیل هشتمین کتابخانه بزرگ دنیا و بزرگ‌ترین کتابخانه در آمریکای لاتین است.

شهر پراگ در چکسلواکی
شهر پراگ در چکسلواکی

پراگ بزرگ‌ترین شهر جمهوری چک و پایتخت آن است. پراگ چهاردهمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا با معماری خارق‌العاده از عصر رنسانس است. یکی از ویژگی‌های جالب پراگ سن و قدمت این شهر است. این شهر هزار و صدسال قدمت دارد.

شهر پاریس در فرانسه
شهر پاریس در فرانسه

پاریس، شهر عشق و هنر بی‌شک یکی از زیباترین شهرهای دنیا است . معروف‌ترین ویژگی‌های این شهر برج ایفل و پنیر فرانسوی است . پاریس به‌عنوان پایتخت فرانسه یکی از مهم‌ترین شهرهای آن محسوب می‌شود که بسیاری از وقایع مهم تاریخی ازجمله انقلاب فرانسه در این شهر افتاده است. فرانسه به شهرهای زیبا،عطر و پاریس معروف است.

 

لوازم سفر مای تراولز
برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن