ترفندهای مسافرتی

چگونه بدون استرس در دوران کرونا سفر کنیم؟

تعطیلات همیشه با بوی غذا در خیابان، پرسه زدن در مراکز خرید و شنیدن سر و صدای کودکان از هر جای شهر سپری می‌شد اما امسال به دلیل وجود بیماری کرونا و سفر بدون استرس در دوران کرونا ، بسیار متفاوت‌تر گذشت. با این حال نمی‌توان فکر سفر را برای همیشه از سر بیرون انداخت و باید به مرور زمان به زندگی عادی خود بازگردیم. سفر‌ها از سر گرفته خواهند شد و مردم همانند گذشته به گشت و گذار خواهند پرداخت اما با رعایت برخی قوانین جدید که در رابطه با بیماری کرونا وضع شده است.

اکنون انتخاب مقصد، بستن چمدان سفر و چگونگی حضور در فرودگاه دستخوش تغییراتی شده است. در این مقاله مجله گردشگری مای تراولز با مطرح کردن برخی نکات پیش پا افتاده، سفر پراسترس شما را ساده می‌کنیم.

روزهای شلوغ را فراموش کنید

از سفر در روزهای شلوغ خودداری کنید

معمولا پرواز‌ها در ساعات روز و همچنین در تعطیلات حجم بیشتری از مسافران را جا به جا می‌کنند. اگر می‌خواهید سفر بدون استرس در دوران کرونا داشته باشید و پرواز خلوت‌تر و بدون استرسی را تجربه کنید، روز‌های اوایل هفته و همچنین ساعات پایانی شب را برای پرواز انتخاب کنید.

در صرف زمان سخاوتمند باشید

کمی زودتر به فرودگاه بروید و سر فرصت تمامی کارها را انجام دهید

اگر مسافر باتجربه‌ای باشید، قطعا می‌دانید چگونه ترافیک را تخمین بزنید و برای انجام کار‌های پرواز چه مقدار زمان نیاز دارید. اما در این ایام خوب است که کمی زودتر به فرودگاه بروید و سر فرصت تمامی کارها را انجام دهید تا مجبور نباشید ساعت‌های نزدیک به پرواز در صف‌های شلوغ بایستید.

عاقلانه برنامه ریزی و عمل کنید

هنگام ایستادن در صف‌ها، رعایت فاصله اجتماعی را رعایت کنید

حال ممکن است به هر دلیلی نتوانید زودتر از ساعتی که می‌خواستید به فرودگاه برسید، پس باید برای همراهی با جمعیت آماده باشید. هنگام ایستادن در صف‌ها، رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را به هیچ عنوان فراموش نکنید.

بیشتر بدانید
چگونه با ارز دیجیتال به سفر برویم؟

وسایل ضروری را فراموش نکنید

همراه داشتن ماسک اضافی و الکل در لیست سفر

در گذشته فراموش کردن مسواک و وسایلی از قبیل آن شما را مضطرب و آشفته می‌کرد اما اکنون شرایط سفر‌ها تغییر کرده است. حال همراه داشتن ماسک اضافی و الکل در لیست سفر به وسایل ضروری تبدیل شده‌ است. همانطور که می‌دانید هر چند ساعت یکبار باید ماسک خود را عوض کنید و در مکان‌هایی که دسترسی به آب و صابون ندارید، برای ضدعفونی کردن دست‌ها از الکل استفاده کنید.

مراکز خرید را اولویت قرار ندهید

رفتن به مراکز خرید و مکان‌های شلوغ را فراموش کنید

در حال حاضر رفتن به سفر با وجود تمام سختی‌ها و نگرانی‌ها، فقط راهی برای کسب آرامش و کم شدن دغدغه‌های شما است. یکی از راههای داشتن سفر بدون استرس در دوران کرونا این است که رفتن به مراکز خرید و مکان‌های شلوغ را فراموش کنید. به جای آن می‌توانید به مکان‌های گردشگری در دل طبیعت و فضای باز بروید و از آنها لذت ببرید. به فکر خرید سوغاتی هم نباشید، می‌توانید از کارت‌های هدیه استفاده کنید که هم از چرخیدن بی‌مورد در مراکز خرید شلوغ جلوگیری کرده باشید و هم چمدانتان سنگین نشده باشد.

لوازم سفر مای تراولز
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن