دانستنیهای سفر

روز جهانی گردشگری و شعار سال 2020

گردشگری بعنوان یک ابر صنعت در تمامی کشورها و جوامع بین‌المللی پذیرفته شده است. زیرا تاثیر آن در اقتصاد، فرهنگ، اجتماع و حتی سیاست کشورها غیر قابل انکار می باشد. براین اساس سازمان جهانی گردشگری ” unwt” یک روز را با عنوان ” روز جهانی گردشگری ” مشخص و انتخاب کرد.
به منظور گرامیداشت روز جهانی گردشگری هر سال یک کشور به عنوان محل برگزاری نشست سازمان جهانی گردشگری انتخاب می شود و میزبانی را بر عهده می گیرد.

روز جهانی گردشگری چه روزی است؟

سازمان جهانی گردشگری سالهاست که روز ۲۷ سپتامبر برابر با ۵ مهر را به‌عنوان ” روز جهانی گردشگری ” انتخاب کرده است و در این روز در کشورهای مختلف برنامه‌های زیادی برای تشویق مردم و ترویج فرهنگ گردشگری و توریسم برگزار می‌شود.

دلیل انتخاب ۲۷ سپتامبر این است که در این روز، فصل سفر در نیم کره شمالی پایان می یابد و در نیمکره جنوبی آغاز می شود.

هدف از این روز چیست؟

هدف از انتخاب چنین روزی بالا بردن سطح آگاهی مردم درباره اهمیت گردشگری در جهان و نشان دادن تأثیر گردشگری بر مسائل مهم اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در سراسر دنیاست.

شعار روز جهانی گردشگری هم در این روز که نماینده‌های کشورهای مختلف در یک کنگره گردهم می آیند و برای ترویج هدف‌های صنعت توریسم و گردشگری در دنیا صحبت و هم فکری کنند مشخص و اعلام می گردد.

شعار روز جهانی گردشگری 2020

مسائلی نظیر صلح، گفتگو، میراث جهانی، آب و انرژی که ارتباط مستقیم و موثری بر گردشگری و توریسم دارند از مهم‌ترین بخش‌های این گردهمایی است.

اما هر سال یک شعار برای برگزاری این مناسبت انتخاب می‌شود که برنامه‌ریزی‌ها بر اساس آن شعار انجام می‌شود.

شعار روز جهانی گردشگری 2020 چیست؟

شعار روز جهانی جهانگردی ۲۰۲۰ ازسوی سازمان جهانی جهانگردی ( unwto ) شعار سال ۲۰۲۰ اعلام شد.

بیشتر بدانید
اسرارآمیزترین نقاط دنیا

در این شعار که با مضمون “جهانگردی و توسعه روستایی” مشخص شده از توانایی منحصر به فرد این بخش در ایجاد توسعه اقتصادی و فراهم آوردن فرصت هایی در خارج از شهرهای بزرگ، از جمله در آن جوامعی که در غیر این صورت ترک خواهند شد، صحبت به میان آمده است.

ایران و روز جهانی گردشگری

ایران هم بعنوان یکی از کشورهای دارای تمدن و پر از جاذبه های گوناگون گردشگری این روز دارای اهمیت زیادی است و مسئولین برنامه‌های متعددی را برای گرامی داشت این روز در نظر می گیرند.

در این روز موزه‌های سراسر کشور رایگان‌اند و می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید.

لوازم سفر مای تراولز
برچسب ها

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن