ترفندهای مسافرتی

راهنمای سفر با کودکان، نکات و ترفندها

سفر با کودکان بسیار هیجان انگیز و جالب است. اولین سفر شما با کودک تان ممکن است خیلی هیجان انگیز نباشد اما با آماده سازی دقیق می توانید این سفر خانوادگی را تبدیل به یکی از به یادماندنی ترین سفرهای عمرتان کنید. به بچه ها نیز حق اظهارنظر درباره برنامه ریزی های سفرتان بدهید. آنها خیلی خوب می توانند به شما در دادنم ایده های نو کمک کنند.
البته گاهی اوقات هم وجود کودکان باعث می شود شما از سفر صرف نظر کنید، چراکه در طول سفر گاهی اتفاقاتی شگفت انگیز رخ می دهد مجله مای تراولز معتقد است که سفر با خانواده و کودکان اصلا سخت نیست اگر یک سری از اسرار و نکات مهم را بدانید.

سفر کودکان در فرودگاه

نکاتی در مورد سفر با کودکان

هیجان زده شدن کودکان:

کودکان معمولا با شنیدن نام سفر دچار هیجان می شوند از اینرو قبل از سفر راجب مقصد و برنامه ی سفر به با آنها مشورت کنید تا کاملا با محیط آشنا شوند. این آشنایی از میزان هیجان کاذب آنها کم کرده و به شما اطمینان خاطر بیشتری می دهد.

محلی مناسب برای اقامت خانواده انتخاب کنید:

قبل از سفر باید بفکر مکان مناسبی برای اقامت باشید. اگر فرزندان تان در هتل یا مسافرخانه احساس راحتی نمی کنند، به دنبال مکان های دیگری برای اقامت خود در سفر باشید. معمولا بچه ها مکان هایی را دوست دارند که بتوانند در آنجا بازی کنند. تحمل قرار گرفتن در محیط های بسته با قوانین سخت برای بچه ها بسیار سخت است. شما به عنوان والدین حتما می دانید که بچه ها عاشق بازی و تفریح هستند و حتی در خانه هم دست از بازی بر نمی دارند. پس باید به فکر ارضای این نیاز بچه ها هم باشید. پس باید به دنبال هتل های مناسبی بگردید که امکانات خوبی را برای شما و فرزندتان فراهم کند و به این ترتیب بچه ها را مسحور خود کند و در عین حال به جیب شما هم زیاد فشار نیاورد.

بیشتر بدانید
چگونه جلو هزینه های پنهان هتل را بگیریم؟

انجام کارهای سفر و استراحت کافی:

سعی کنید تمام کارهای مربوط به سفر و بسته بندی را یک روز قبل از خروج از منزل به صورت کامل انجام دهید تا قبل از سفر خیالتان راحت باشد همچنین زمانی که کارهای مربوط به بسته بندی را انجام می دهید، اجازه دهید فرزندتان نیز در این کار با شما شریک شود و قسمتی از لباس ها را خود انتخاب کند. شما باید بدانید که در سفر با کودکان، بیشترین قسمت چمدان را به آنها اختصاص دهید.

پاسپورت های شان را چک کنید:

اگر زیاد اهل سفر باشید، پس حتما به طور مرتب پاسپورت تان را چک می کنید اما هنگامی که موضوع مربوط به پاسپورت فرزندان تان باشد، احتمال اینکه چک کردن پاسپورت آنها را فراموش کنید، زیاد است. هزینه پاسپورت های لحظه آخری بسیار زیاد است و همچنین دردسر و دوندگی زیادی دارد؛ پس با چک کردن پاسپورت بچه ها پیش از سفر به خودتان هم که شده لطف کنید.

وسایل سفر کودکان

آوردن وسایل مورد نیاز کودکان

آوردن کالسکه:

وجود کالسکه بسیار کارآمد است به عنوان یک صندلی در رستوران،مکانی راحت برای چرت زدن و همچنین وسیله ای برای حمل راحتتر چمدانها می باشد.

پوشک کودکان:

پوشک های یکبار مصرف همیشه کارآمد و در هرجای جهان در دسترس است و آوردن پوشک یکی از وسایل ضروری کودکان است.

از کودک یاب استفاده کنید:

فرودگاه ها و ایستگاه های قطار عموما مملو از جمعیت و شلوغ هستند و بسیاری از والدین گاهی اوقات فرزندان شان را گم می کنند. مقاصد محبوب گردشگری نیز بیش از حد شلوغ و پرازدحام هستند. پس اگر از گم شدن فرزندتان می ترسید، یک دستگاه کودک یاب بگیرید و یا نرم افزار آن را در گوشی همراهتان نصب کنید که بتوانید هر زمان که به صورت اتفاقی فرزندتان را گم کردید، او را هر جا که هست پیدا کنید.

آوردن جعبه کمک های اولیه:

این موضوع حتی برای کوچک ترین سفرهای جاده ای هم لازم است. اگر شما به راحتی می توانید از پس سردردتان برآیید، فکر نکنید که فرزندتان هم می تواند با آن کنار بیاید! اگر نمی دانید در جعبه کمک های اولیه کودک تان چه چیزهایی باید بگذارید، به پزشک کودک تان مراجعه کنید؛ چرا که هم بچه ها با هم متفاوتند و هم داروها با یکدیگر فرق دارند. تصور نکنید داروهایی که برای خودتان می برید برای بچه ها نیز قابل استفاده اند. به عبارتی سر خود برای بچه دارو تجویز نکنید و حتما از قبل با پزشکش مشورت کنید.

بیشتر بدانید
جاذبه های توریستی عمان

سفر کودکان در فرودگاه

نکاتی در مورد پرواز با کودکان:

با یک آژانس مسافرتی مشورت کنید و زمانی که خارج از اوج پرواز است را برای مسافرت انتخاب کنید. بدین گونه دیگر با فرودگاههای متراکم روبرو نخواهید شد. معمولا روزهای سه شنبه تا پنج شنبه فرودگاهها خلوت تر است. همچنین اواخر شب و اوایل صبح معمولا با جمعیت زیادی در فرودگاه روبرو خواهید شد.

در طول مدت پرواز به نکات و تذکرات ایمنی که توسط میهمانداران هواپیما بیان می گردد دقت نمایید و تنها در مورد درخواست های بسیار ضروری از میهمانداران کمک بخواهید.

سعی کنید صندلی را برای رزرو انتخاب کنید که دارای فضای بیشتری باشد تا کودک بتواند تکان بخورد و یا با اسباب بازیهایش بازی کند و زمانی که کودک با سر و صدا و یا گریه باعث ناراحتی دیگر مسافران می شود،از آنها عذر خواهی کنید.

برای رفتار بی تفاوت شما به این موضوع باعث ناراحتی دوبرابر مسافران می شود.
برای اجتناب و یا رفع گوش درد احتمالی کودک هنگام پرواز، درون دهان آن یک پستانک قرار دهید. همچنین خمیازه کشیدن نیز به او کمک خواهد کرد.

پس از رسیدن به مقصد و هنگام برداشتن بار از روی نوار نقاله، شماره رسید متصل شده به بلیط را با نوار متصل شده روی چمدان مطابقت نمایید تا احیانا به دلیل شباهت، وسایل و بارهای متعلق به دیگران را برندارید.

کودکان در هتل

نکات مهم هنگام ماندن در سفر

انتخاب مناسب مقصد:

امنیت اقامتگاه می‌تواند مهمترین عامل آسایش خیال مسافران باشد. هتل ‌ها از اغلب مراکز اقامتی دیگر امنیت بیشتری را در اختیار مسافران قرار می‌دهند،‌ اما حتی در هتل هم مواردی هست که با رعایت کردن آنها امکان بروز اتفاقات ناخوشایند به حداقل می‌رسد.

بیشتر بدانید
ترفندهای عکاسی از پشت پنجره هواپیما

انتخاب اقامتگاه مناسب برای کودکان:

اما زمانی که برای سفر همراه با کودکان برنامه‌ریزی می‌کنید و می‌خواهید در اقامتگاه بمانید، در انتخاب‌هایتان دقت کنید.

اول اینکه مقصد شما باید شرایط مناسبی داشته باشد. مثلا سفر در تابستان به شهرهای گرم و شرجی، برای کودکان آزاردهنده است. حتی هوای خیلی گرم می‌تواند باعث بیماری آنها شود. بنابراین اگر در فصل گرم سال قصد سفر دارید، مقاصد خیلی گرم را انتخاب نکنید. ضمنا در هوای گرم، حشرات مزاحم هم بیشتر هستند و احتمال دارد فرزندتان را نیش بزنند.

عموما اقامتگاه ها فضای بزرگی دارند، فضایی که کودکان به راحتی می‌توانند در آن بدوند یا بازی کنند. علاوه بر این وجود وسایلی مانند اجاق گاز و یخچال این امکان را به وجود می‌آورد که خودتان برای کودک غذا درست کنید. با این شرایط دیگر لازم نیست از سفرهای شیرین خانوادگی، زمانی که فرزندانتان کوچک‌اند، صرف‌نظر کنید. حتی ممکن است این سفرها، به شیرین‌ترین سفرهای عمرتان تبدیل شوند.

سرگرمی کودکان در سفر

غذای کودکان در سفر:

در سفر احتمالا ترجیح می‌دهید غذای همان شهر را بخورید. غذاهایی که گاهی اوقات مناسب کودکان نیست. بنابراین باید به فکر غذا درست کردن برای کودک باشید. زمانی که اقامتگاه اجاره می‌کنید، به احتمال زیاد وسایلی زندگی در آن وجود دارد. از جمله این وسایل اجاق گاز، یخچال و … است. بنابراین مشکلی برای درست کردن غذا نخواهید داشت. اما اگر کودکتان باید غذای خاصی بخورد، مواد غذایی لازم را با خود ببرید چراکه گاهی اوقات سرویس اتاق آنقدرها خوب نیست که بخواهید برای آن هزینه ی اضافی پرداخت کنید.پس گاها تهیه غذا از بیرون ارزش دارد.

لوازم سفر مای تراولز
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن