ترفندهای مسافرتی

چگونه خوراکی های پرخطر در سفر را بشناسیم؟

خوراکی های پرخطر سفر و راههای مقابله با آن

خوردن و نوشیدن بخش مهمی از سفر بحساب می آید. همچنین در طول سفر نمی توان از خوردن و اشامیدن صرفه نظر کرد. لذت چشیدن غذاهای محلی و سایر ملل بهترین قسمت های مسافرت است.

اما این قسمت دارای خطرات و تهدیدات زیادی نیز به همراه دارد زیرا ممکن است ما را با ویروس، باکتری، میکروب و آلودگی ها گوناگون روبرو نماید

در قسمت دانستنیهای سفر مجله گردشگری مای تراولز در این مقاله کارهایی که باید انجام دهیم و از خوردن چه غذاهایی اجتناب کنیم! را برای شما در ادامه آورده است.

پرخطرهای تغذیه در سفر

آب آلوده در سفر

آب های آلوده؛ منشاء بسیاری از بیماری ها

آب آلوده منشاء بسیاری از بیماری ها در جهان بحساب می آید. مسافران با نوشیدن آب آلوده به بیماریهای مانند: وبا، میکروب معده، اسهال و بیماریهای دیگر مبتلا شوند. سیستم ایمنی بدن نیز در برابر این آلودگی چندان مقاوم نیست.

چکار باید کرد: در مورد سلامتی و بهداشت آب در مقصد سفرتان مورد نظر تحقیق کنید. اگر سفر به شهر و یا کشور؛ هنوز دچار تردید هستید، تنها از آب های بسته بندی معتبر استفاده کنید. قبل از مصرف بطری را نیز به خوبی تمیز کنید. برای مسواک زدن هم از آب بطری استفاده کنید.

 

 

یخ های آلوده

یخ و خطرات ناشی از آن

از آنجا که عوامل بیماری زای آب آلوده با انجماد و یخ زدن از بین نمیرود، پس هنگام استفاده از یخ هم باید محتاطانه عمل کنید. هرگز در مکانی که نسبت به سلامت آب یخ زده ی آن اطمینانی ندارید، چیزی ننوشید.

چکار باید کرد: نسبت به سلامت یخ و اینکه از چه نوع آبی تهیه شده است، پرس و جو کنید. اگر باز هم کمی شک داشتید از نوشیدن آن بپرهیزید.

بیشتر بدانید
بهترین غذاها و دسرهای عمانی

 

 

 

مگس و حشرات روی غذا

حشرات، ناقل بیماری ها

اگر بر روی غذا نشستن مگس یا سایر حشرات موزی را مشاهده کردید، جدا از خوردن آن بپرهیزید، زیرا این گونه از حشرات عامل انتقال بیماری های بسیاری است.

چه باید کرد: از خوردن غذاهایی که در بوفه و کنار خیابان فروخته می شود و با چشم خود میبینید که بر روی آن مگس نشسته است خودداری کنید. حتما از مواد غذایی که بسته بندی شده است استفاده کنید.

 

 

 

دست های آلوده و بیماری

دست های آلوده؛ راه ورود بسیاری از بیماری ها

شستن دست یکی از موثر ترین راه برای جلوگیری و گسترش بسیاری از بیماریهاست، اما هنوز در برخی غذاخوریها امکانات شستشو و ضدعفونی وجود ندارد. هنگام شستن دست باز هم به تمیز بودن آب باید دقت کنید زیرا شستن با آب آلوده هیچ فایده ای نخواهد داشت.

چکار باید کرد: هنگام شستن دست ها حتما از صابون استفاده کنید، زیرا شستن دستها با آب خالی فایده ای نخواهد داشت. زمان عطسه و سرفه هم به جای اینکه جلوی دهان را با دستانتان بگیرید، از دستمال کاغذی استفاده کنید.

 

 

غذاهای خام در سفر

غذای پخنه را با غذای داغ اشتباه نگیرید

باکتری ها با غذایی که به طور کامل و خوب پخته شده باشند، دوست نیستند. پس هنگام صرف غذا گول داغ بودن غذا را نخورید، بلکه به خوب پخته شدن آن توجه کنید.

چکار باید کرد: در مکانهایی غذا بخورید که نسبت به بهداشت آن مطمئن باشید و غذا را به خوبی بررسی کنید. از خوردن غذاهایی که خام سرو می شود و یا داخل آنها کاملا پخته نشده است، بپرهیزید.

بیشتر بدانید
برنامه 5 روزه سفر به استانبول و دبی و کارهایی که می توانید در آن انجام دهید!

 

 

 

غذا در فضای باز و زیر نور آفتاب

فضای باز و نور مستقیم خورشید

به خوبی میدانید که اگر مواد غذایی بیش از اندازه در معرض تابش آفتاب قرار بگیرند دیگر قابل خوردن نیستند. اگر غذایی بیش از 2 ساعت در معرض تابش مستقیم نور بوده باشد، از خوردن آن بپرهیزید.

چکار باید کرد: هنگامی که به پیک نیک می روید و یا در مسافرت غذا همراه خود دارید، آنرا در قسمتی که به دور از نور مستقیم و در سایه قرار دهید تا خنک بماند.

 

 

 

سبزی و ضیفی جات

میوه، سبزیجات و مواد غذایی خام

میوه و سبزی جز مواد غذایی هستند که برای سلامتی و شادابی ما بسیار لازم هستند. این مواد را باید به خوبی شستشو و گندزدایی کنید. اما اینکه با چه آبی شسته شود مهم است. زیرا آب آلوده سبزی و میوه جات را هم آلوده میکند.

چکار باید کرد: اگر از تمیزی آب اطمینان ندارید، سبزیجات و مواد غذایی را بطور پخته میل کنید.

 

 

 

مترجم:سحر مردانه

لوازم سفر مای تراولز
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن