جهانگردی

جاده های خطرناک دنیا را بشناسید

آیا می‌خواهید برخی از خطرناک‌‌ترین جاده‌های جهان را بشناسید ؟ با مجله گردشگری مای تراولز همراه شوید تا با جاده‌های پر پیچ و خم هیمالیا گرفته تا جاده‌های خواب آلود حومه شهر در دنیا را به شما معرفی کند.

به گزارش مای تراولز، جاده‌های متعددی کشورهای مختلف وجود دارند که به جاده‌های مرگ یا خطرناک معروف هستند. در ادامه به معرفی ۲۰ جاده خطرناک در دنیا پرداخته می‌شود.

۱- جاده مرگ بولیوی

جاده مرگ بولیوی

جاده Yungas شمالی در بولیوی اغلب به عنوان خطرناک‌ترین جاده جهان و یا به عبارتی از جمله مرتفع‌ترین جاده‌های دنیا شناخته می‌شود. بیشتر اوقات می‌توان اتوبوس‌ها و کامیون‌هایی را دید که هنگام سبقت گرفتن از یکدیگر از لبه جاده به پایین پرت می‌شوند.

۲.بزرگراه قاتل فیلیپین

 

.بزرگراه قاتل فیلیپین

خیابان Commonwealth در شهر Quezon فیلیپین، طی سال‌ها شاهد مرگ و میر بسیاری از عابران پیاده، دوچرخه سواران و برخورد مرگبار انواع وسایل نقلیه بوده است. این‌گونه اتفاقات معمولاً به فقدان مقررات و اجرای قانون توسط مقامات محلی در این خیابان نسبت داده می‌شود.

۳.بزرگراه جیمز دالتون آلاسکا

بزرگراه جیمز دالتون آلاسک

بزرگراه جیمز دالتون در آلاسکا یکی از خطرناک‌ترین و البته زیباترین جاده‌های جهان محسوب می‌شود. این بزرگراه پر از حفره و چاله است و بادهای شدید، آوارهای مختلفی را به حرکت درمی‌آورند.

بیشتر بدانید
با هشت غذای نذری از عراق تا پاکستان آشنا شوید

۴.بزرگراه مرگ برزیل

بزرگراه مرگ برزیل

BR-116 دومین جاده طولانی در برزیل و یکی از خطرناک‌ترین جاده‌های دنیا است. دلیل این نام مستعار، آمار بالای مرگ و میر هزاران نفر به دلیل وضعیت نامناسب این جاده و خشونت راهزنان است.

۵.شبکه جاده‌ای هیمالیا 

شبکه جاده‌ای هیمالیا 

شبکه‌های جاده‌ای سراسر هیمالیا به دلیل کیفیت پایین ساخت و ساز در نقاط مختلف مشهور هستند. این جاده‌ها اغلب آسفالت نشده، باریک و لغزنده هستند و باعث بروز تصادفات مرگبار می‌شوند.

۶.جاده تونل گولیانگ چین

 تونل گولیانگ چین

جاده تونل گولیانگ در کنار کوه و توسط روستائیان محلی شهر گولیانگ ساخته شده است. این روستا قبل از ساخت این جاده، عملاً از دنیای خارج جدا بود. به دلیل نوع ساخت و ساز غیر استاندارد آن، این جاده ذاتاً خطرناک است.

۷.جاده تاروکو تایوان

جاده تاروکو تایوان

 

این جاده به عنوان یکی از خطرناک‌ترین جاده‌های تایوان شناخته می‌شود. این جاده پر است از پیج و خم‌های کور، پیچ‌های خطرناک و مسیرهای باریکی که از میان صخره‌ها و کوه‌های منطقه عبور می‌کنند.

۸.پاسوبیو ایتالیا

پاسوبیو ایتالیا

این جاده بسیار خطرناک در شمال ایتالیا به دلیل داشتن مناطق دیدنی شگفت انگیز مشهور است. رانندگی در آن می‌تواند چالش برانگیز باشد. بنابراین، تردد وسایل نقلیه در برخی از مناطق آن ممنوع است. البته این امر، مانع دوچرخه‌ سواران برای تردد در این جاده نمی‌شود.

۹.بزرگراه هالسما فیلیپین

بزرگراه هالسما فیلیپی

این بزرگراه در فیلیپین واقع شده است که یک مقصد توریستی بسیار محبوب محسوب می‌شود. این جاده مستعد لغزش است و از آن به خوبی نگهداری نمی‌شود. همه ساله یک یا دو اتوبوس از لبه آن به پایین پرت می‌شوند.

۱۰.جاده تنگه اسکیپرز نیوزیلند

جاده تنگه اسکیپرز نیوزیلند

این جاده بسیار پیچ در پیچ است و نیاز جدی به مجوز رانندگی دارد. برای کسانی که مجوز رانندگی در آن را دریافت کرده‌اند، این سفر از مو هم باریک‌تر است.

بیشتر بدانید
محبوب ترین و لذیذترین غذاهای گرجستان

۱۱.راه دشت‌های پریان پاکستان

 

با ایراه دشت‌های پریان پاکستاناین نام، اگر تصور کنید که این جاده بی خطر است، خودتان را گول زده‌اید. هرچقدر هم که این جاده زیبا و دیدنی باشد، بسیار بسیار باریک است و به “کوه‌ قاتل” پاکستان منتهی می‌شود. پس نباید شش دانگ حواستان به زیبایی جاده باشد.

۱۲.لوکسور-هورگادا مصر

جاده لوکسور-هورگادا مصر

اکثر جاده‌های ذکر شده در لیست خطرناک ترین جاده‌های دنیا به دلایل طبیعی خطرناک هستند، اما لوکسور-هورگادا اینگونه نیست. اگرچه جاده به خودی خود خطرناک نیست، اما کانون توجه شبانه روزی برای راهزنان است. به همین دلیل بسیاری از مسافران با چراغ‌های خاموش در شب رانندگی می‌کنند.

۱۳.بزگراهی به سوی جهنم آلاباما، آمریکا

 بزرگراهی به سوی جهنم آلاباما، آمریکا

مسیر ۴۳۱ آلاباما جاده‌ای طولانی است پر از صلیب‌های کنار جاده و سایر بناهای یادبود. این صلیب‌ها یادآور مرگ غمناک هزاران نفر در این جاده هستند.

۱۴.(A726)، اسکاتلند

جاده (A726)، اسکاتلند

A726 در اسکاتلند در طی سالیان متمادی توانسته است شمار تلفات تصدفات جاده‌ای را افزایش دهد. تصادفات شاخ به شاخ در این جاده خواب آلود بسیار رایج است. این جاده آنقدر که زیباست، امن نیست.

۱۵.جاده Patiopoulo-Perdikaki، یونان
جاده یونان

بخش‌هایی از این جاده بسیار باریک، پر از گودال، فاقد گارد ریل و بسیار لغزنده است. اگر فرد هیجان گرایی نیستید، از تردد در این جاده خودداری کنید.

۱۶.بزرگراه سیچوان-تبت چین

بزرگراه سیچوان-تبت چین

 

در این جاده از هر ۱۰۰ هزار نفر، هفت هزار و ۵۰۰ نفر جان خود را از دست می‌دهند. این آمار تلفات بالا، ناشی از لغزش و سقوط سنگ، بهمن و سایر مخاطرات مرتبط با آب و هوا است. حتی تصویر این جاده هم از دور ترسناک است، چه برسد به اینکه بخواهیم در یکی از خطرناک ترین جاده‌های دنیا که به چین تعلق دارد رانندگی کنیم.

بیشتر بدانید
چگونه از مشکلات و دردسرهای سفر جلوگیری کنیم؟

۱۷.جاده آریکا به ایکیک شیلی

جاده آریکا به ایکیک شیلی

این جاده از بین مناظر بسیار زیبایی عبور می‌کند. این مسیرهای زیبا اصلا ایمن نیستند و رانندگان را گول می‌زنند، به حدی که اغلب آنها به سرعت بالای خود یا سایر رانندگان توجه نمی‌کنند.

۱۸. (A683)، انگلستان

جاده (A683)، انگلستان

A683 یکی دیگر از جاده‌های به ظاهر بی خطر در انگلستان است، اما آمار و سوابق ایمنی جاده‌ای، داستان بسیار متفاوتی را روایت می‌کنند.

هر سال میزان تلفات ناشی از تصادفات جاده‌ای در این مسیر، از استاندارد جهانی بالاتر است. در چند سال گذشته، این جاده به عنوان یکی از خطرناک ترین جاده‌های دنیا، به طور متوسط صدها نفر را به کام مرگ فرستاده است.

۱۹. (A44)، انگلستان

جاده (A44)، انگلستان

این جاده تاریخی طولانی در زمینه تصادفات شاخ به شاخ دارد. در برهه‌ای این آمار به اندازه‌ای بالا بود که دولت مجبور شد به اقدامات ایمنی جدیدی دست بزند.

۲۰.جاده گذر استلویو،ایتالیا

جاده گذر استلویو،ایتالیا

در آخر می‌رسیم به یکی از زیباترین و در عین حال خطرناک ترین جاده‌های دنیا که متعلق به ایتالیا است. شاید این جاده به اندازه دیگر جاده‌ها ترسناک نباشد، اما زمانی که کوه‌های آلپ توفانی شوند، ممکن است مشکلات زیادی برای مسافران ایجاد شود. پس مراقب باشید هنگام رانندگی در این جاده بیش از حد جذب زیبایی جاده نشوید.

 

لوازم سفر مای تراولز
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن