اخبار گردشگری

تاثیرات کرونا بر صنعت گردشگری و مسافرت

ویروس کرونا به صورت سرزده و بدون هیچ هشداری وارد زندگی ما شد و در سراسر جهان تاثیرات مخربی به جا گذاشت. این ویروس مهلک و مرموز علاوه بر بحران سلامت، در اقتصاد نیز بحران ایجاد کرد. جهان دیگر آن طوری که می‌شناختیم نیست و دستخوش تغییرات ناخوشایندی شده است که زندگی همه را تحت تاثیر قرار داده است. در همین راستا صنعت گردشگری و مسافرت نیز با تغییراتی همراه بوده است که مجله مای تراولز آنها را بررسی کرده است.

در دوران کرونا مسیرهای طولانی برای سفر انتخاب نمی‌شوند

مسیرهای طولانی برای سفر انتخاب نمی‌شوند

افراد به دلیل نگرانی‌های مربوط به سلامت، دیگر مقصد‌های دور را برای سفر انتخاب نمی‌کنند و ترجیح می‌دهند در نزدیکی محل زندگی خود باشند. تحقیقات نشان داده افراد به دلیل نگرانی‌‌های بهداشتی در این مدت بیشتر سفر‌های داخلی را انتخاب کرده‌اند. قوانین مربوط به فاصله اجتماعی، شرایط بهداشتی و ایمنی نیز در هر شهر و کشوری متفاوت است. همین قوانین نیز باعث شده افراد تمایل کمتری به سفرهای دور داشته باشند.

مسافران قادر به پرداخت هزینه‌های بین‌المللی نیستند

مسافران قادر به پرداخت هزینه‌های بین‌المللی نیستند

عوامل زیادی در بالا رفتن قیمت بلیط هواپیما برای سفر‌های بین‌المللی تاثیرگذار است اما وجود بیماری کرونا در ابتدا پرواز‌ها را به تعطیلی کشاند و بعد از مدتی با محدودیت‌های فراوان و قیمت‌های سرسام‌آور رونمایی شد. افزایش قیمت بلیط هواپیماها باعث کاهش چشمگیر مسافران شده است زیرا دیگر افراد قادر به پرداخت هزینه‌های سفر‌های بین‌المللی نیستند.

درآمدزایی شرکت‌های هواپیمایی همراه با اقدامات ایمنی

فعالیت شرکت‌های هواپیمایی همراه با اقدامات ایمنی

با دوباره از سر گرفتن پرواز‌ها، شرکت‌های هواپیمایی درصدد این برآمدند تا با در نظر گرفتن اقدامات ایمنی، خیال مسافران را آسوده کنند و از این طریق درآمدزایی خود را افزایش دهند. محدودیت تعداد مسافران در هر پرواز، استفاده اجباری از ماسک، ضدعفونی کردن مداوم کابین، کاهش وعده‌های غذایی یا استفاده از غذای گرم از جمله کارهایی بود که شرکت‌های هواپیمایی برای جذب مسافران انجام می‌دهند.

بیشتر بدانید
فرهنگ غذایی پیوندخورده با طبیعت در فنلاند

کشتی‌های کروز با سفرهای کوتاه مدت باز میگردند

کشتی‌های کروز با سفرهای کوتاه مدت باز میگردند

هنوز خبری از سرگرفتن سفر‌های کشتی‌های کروز در سراسر جهان در دست نیست اما این نوع سفر که در گذشته دارای محبوبیت زیادی بود حال با افت شدید مسافران همراه شده است. کشتی‌های کروز به طور دقیق نمی‌دانند اگر سفر‌های خود را از سر گیرند چه تعداد مسافر هنوز خواهان استفاده از آنها باشند اما مسافران باید بدانند که تفریحات موجود در کشتی‌های کروز شاید به طور کامل منتفی یا بسیار محدود شده باشند.

هتل‌ها از تکنولوژی و فناوری‌های جدید استفاده می کنند

بکارگیری هتل‌ها از تکنولوژی و فناوری‌های جدید

لابی و اتاق هتل‌ها به صورت مداوم و مکرر تمیز و با محلول ضدعفونی می‌شوند اما مردم نیز باید فاصله اجتماعی را رعایت کنند. این بیماری تمامی صنایع مرتبط با گردشگری را به طرز عجیبی با چالش‌های فراوانی روبرو کرد، از این رو مدیران هتل در صدد این هستند تا با تشویق مردم را به استفاده از تکنولوژی و فناوری‌های رزرو آنلاین سوق دهند.

بازدید از جاذبه‌های گردشگری و محدودیت‌های آن

محدودیت و شرایط جدید در بازدید از جاذبه‌های گردشگری

استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی هنگام بازدید از جاذبه‌های گردشگری بسیار مورد توجه است اما مسئولین اقدامات دیگری نیز در نظر گرفته‌اند. برای مثال افراد محدودی در طول روز می‌توانند از جاذبه‌های گردشگری نظیر موزه، پارک‌ها، کاخ‌ها و …بازدید داشته باشند.

اجتماعات و رویدادهای بزرگ باز خواهند گشت

برپایی دوباره اجتماعات و رویدادهای بزرگ

در این مدت بسیاری از رویداد‌های ملی و بین‌المللی به تعویق افتادند یا لغو شدند اما زندگی‌ها کم کم به روال عادی بازگشته‌ است و بسیاری از فعالیت‌ها از سر گرفته شده‌اند. اگرچه امید به برگزاری رویدادها در سال 2021 زیاد است اما کسی نمی‌داند آیا همانند گذشته با استقبال همیشگی مواجه شوند یا خیر!

بیشتر بدانید
رستوران‌های دبی چگونه فاصله اجتماعی را رعایت می کنند؟
لوازم سفر مای تراولز
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن