دانستنیهای سفر

بیمه مسافرتی چیست؟

بیمه مسافرتی یکی از انواع بیمه است که مسافر را در برابر حوادث و اتفاقات احتمالی در سفر محافظت می کند. در یک کلام، بیمه مسافرتی با توجه به بندهای پوششی خود، شخص مورد نظر را مورد حمایت خود قرار می دهد.

بیمه مسافرتی با حمایت های گوناگون خود شرایط قابل اطمینانی برای مسافر در سفر فراهم می کند تا بدون هیچ نگرانی و با اطمینان خاطر به مسافرت برود. حال مجله گردشگری مای تراولز این نوع از بیمه را بررسی قرار داده است که شما خوانندگان را به خواندن آن دعوت می کنیم.

تعریف بیمه مسافرتی

بیمه نامه عبارت است از پوشش صدماتی ائم از صدمات ناشی از حوادث و بیماری بیمه شده که با شروع سفر آغاز و تا پس از اتمام سفر پایان می پذیرد که به موجب آن بیمه شده یا نماینده وی درخواست یاری و حمایت از نهاد بیمه گذار می شود.

بیمه مسافرتی و اطمینان خاطر مسافر

چرا باید بیمه مسافرتی بخریم؟

هر مسافری در سفرش احتمالا به گرمازدگی، مسمومیت، دندان درد، سرماخوردگی، بیماری های ویروسی و … مبتلا می گردد و یا ساک و چمدان با محتوایات ش که شاید مدارک و اشیاء گرانبهایی باشد را گم می کنید. در این چنین مواقع است که لزوم داشتن بیمه مسافرتی را کاملا احساس خواهید کرد.

حال با افزایش احتمال بروز حوادثی نظیر بیماری و تصادف و البته هزینه‌های بالای درمان، بیمه‌های مسافرتی بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کنند.

تعریف بیمه مسافرتی

پوشش ‌های پایه ای این نوع بیمه عبارتست از :

بیمه ها معمولا خسارت های مرتبط با پرواز، بروز حوادث غیر مترقبه، چمدان و وسایل، درمانی در طول مدت سفر را پوشش می دهند که در ادامه یک به یک بررسی می کنیم.

بیشتر بدانید
اسرارآمیزترین نقاط دنیا

پرداخت خسارت مربوط به تاخیر یا لغو پرواز

گاهی معطلی و زمان انتظار در پروازهای بین المللی تا یک روز کامل هم طول می کشد که ممکن است باعث رخ داد خسارت شود که بسیاری از بیمه های مسافرتی تعهداتی را پیرامون جبران خسارت بر عهده گرفته اند.

بازگشت اضطراری به مقصد

حوادث و بلایای طبیعی در هیچ کشوری از قبل خبر نمی کند. واقع شدن زمان سفر در وضعیت جنگ یا بلایای طبیعی ، بیمه گذار باید امکانات لازم برای بازگشت فوری را فراهم و در اختیار مسافر قرار دهد.

جبران خسارت مرتبط با چمدان ها

چمدان و بار همراه مسافر یکی از مهمترین دلایل نگرانی مسافران را در سفر می باشد که با بیمه شدن یک راه کسب اطمینان خاطر می باشد.
با خرید بیمه مسافرتی اگر اتفاقی برای چمدانتان رخ دهد، حتی نسبت به وسایل، پول و اشیاء قیمتی، هزینه و خسارت مربوطه را شرکت بیمه به شما پرداخت خواهد کرد. بنابراین لیستی دقیق از تمام وسایل سفر درون چمدان با ارزش آن ها داشته باشید و به بیمه ارائه دهید.

پوشش های درمانی بیمه در سفر

قطعا برای هیچ مسافری بیمار شدن در طول سفر خوش آیند نیست چون علاوه بر درد بیماری هزینه های درمان و جانبی بسیار سنگین و کمرشکن خواهد بود. به همین دلیل خرید بیمه مسافرتی جزء مهم ترین و حیاتی ترین کارهای قبل از سفراست.

معمولا طرح پایه بیمه مسافرتی ارائه شده توسط شرکت های بیمه، خدمات زیر را به مسافران خود ارائه می دهند:

  • جبران خسارت هزینه های درمانی :
    مانند هزینه های پزشکی و درمانی، هزینه های بیمارستانی، هزینه دارو، پرداخت هزینه های فوری دندان پزشکی، بازگرداندن مسافر بیمار به کشور مبدا، بازگرداندن اعضای خانواده همراه مسافر به مبدا، پرداخت هزینه سفر فامیل درجه یک مسافر دچار حادثه شده به کشور مقصد و در صورت فوت شدن مسافر بر اساس حادثه، آوردن جسد متوفی به کشور
  • هزینه های مرتبط با مشکلات پرواز :
    مانند پرداخت هزینه تاخیر یا کنسلی، هزینه گم شدن (چمدان و پرداخت هزینه خرید وسایل ضروری)، جبران خسارت گم شدن مدارک شناسایی سفر و ارسال دوباره آن ها به کشور مقصد و بسیاری دیگر …
  • بیمه وسایل گران قیمت سفر :
    مانند لپ تاپ، دوربین عکاسی، گوشی موبایل و … یا وسایل و اشیاء گران قیمت را باید آن ها را جداگانه بیمه کنید.

نکته: حتما قبل از سفر بیمه مسافرتی خود را خریداری کنید. چون بیمه ها حوادت و هزینه های مربوط به تاریخ قبل از صدور را پوشش نداده و نخواهند کرد.

بیمه مسافرتی چیست

اعتبار بیمه مسافرتی چگونه است؟

اعتبار بیمه مسافرتی معمولا 6 ماه تا یکسال می باشد که به شرایط شرکت بیمه کننده دارد. پس هنگام خرید بیمه حتما به تاریخ سفر خودتان و مدت اعتبار بیمه نامه دقت کرده و سپس خریداری کنند.

بیشتر بدانید
رازهای خلبانان که ترس از پرواز را کم می‌کنند

موارد استثناء بیمه مسافرتی شامل :

خسارت ناشی از: نزاع و درگیری، حوادث دریایی، جنگ، مین و انفجار و سایر استثنائات مندرج در شرایط عمومی بیمه نامه مسئولیت مدنی

مدارک مورد نیاز بیمه مسافرتی

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه مسافرتی:

اصل بیمه نامه، گذرنامه،کپی صفحات پاسپورت شامل: (صفحه اول، صفحات مربوط به ویزا، صفحه ورود و خروج به کشور مبدأ و مقصد)، نسخه پزشک و صورت حسابهای پرداختی، تکمیل فرم دریافت خسارت

خرید بیمه مسافرتی

نكته مهم: ضروريست که مسافرین آگاهی داشته باشند که میبایست ظرف مدت تعيين شده در قرارداد نسبت به تشكيل پرونده اقدام نمايند.
بدیهی است در صورت نقص مدارک بعداً امکان ارائه مدارک تکمیلی به بيمه گر وجود خواهد داشت.

لوازم سفر مای تراولز
منبع
بیمه بازاربیتوتهالی گشت
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن