اخبار گردشگری

بازگشایی مرزهای اسپانیا به روی گردشگران

اسپانیا از جمله کشور‌هایی بود که در همان روز‌های ابتدایی همه‌‌گیر شدن ویروس کرونا با دردسر‌های زیادی مواجه شد. آنها نیز مانند دیگر کشور‌ها روز‌های سخت قرنطینه را پشت سر گذاشته‌اند و با رعایت برخی محدودیت‌ها به زندگی عادی خود باز‌گشته‌اند.

یکی از اصلی‌ترین راه‌های رونق اقتصادی در این کشور جذب توریست است. در روز‌های ابتدایی قرنطینه مرز‌های این کشور بسته شد و در همین راستا بخش گردشگری و صنعت هتلداری آن نیز با تعطیلی مواجه شد. حال با پشت سر گذاشتن روز‌های سخت، گردشگری و صنایع وابسته به آن با اعمال محدودیت‌هایی دوباره کار خود را شروع کرده‌اند.

گردشگری به طور کلی شامل سه قسمت است: سفر به مکانی متفاوت، اقامت در هتل یا مکان‌های دیگر، تفریح و پر کردن اوقات فراغت که هم اکنون با محدودیت‌هایی قابل اجرا هستند.

محدودیت‌های سفر در اسپانیا

سخت ترین اقدامات محدودکننده که توسط دولت اسپانیا اعمال شده، اقدامات مربوط به سفر است. سفر در داخل اسپانیا در حال حاضر از نظر جغرافیایی محدود شده است. در حال حاضر افراد نمی‌توانند به غیر از دلایل مجاز از جمله مواردی که برای کار یا خانواده انجام می‌دهند به خارج از استان محل زندگی خود سفر کنند.

محدودیت‌های سفر در اسپانیا پس از بازگشایی مرزها

در حال حاضر فقط 13 فرودگاه اسپانیا مجاز به انجام پروازهای بین‌المللی هستند. همچنین تمامی مسافران هنگام ورود به اسپانیا باید 14 روز قرنطینه شوند. اقدامات مربوط به قرنطینه باعث شده افراد میل کمتری نسبت به سفر داشته باشند. با اینکه یکی از چرخ‌های اقتصادی این کشور از طریق صنعت گردشگری می‌چرخد اما دولت اسپانیا از موضع سخت‌گیرانه خود در رابطه با مسافران بین‌المللی کوتاه نیامده است.

بیشتر بدانید
درهای موزه لوور فرانسه باز شد

محدودیت مربوط به هتل‌های اسپانیا

محدودیت مربوط به هتل‌های اسپانیا پس از بازگشایی مرزها

در کنار محدودیت‌های کلی سفر، هتل‌ها نیز دارای محدودیت‌های خاصی هستند. در روز‌های قرنطینه تمامی هتل‌های اسپانیا تعطیل شدند و حتی برخی از آنها به بیمارستان‌های موقت تبدیل شدند. این امر باعث تحمیل خسارت‌های زیادی به هتل‌داران شد اما در حال حاضر هتل‌ها نیز کار خود را شروع کرده‌اند.

استفاده از مناطق مشترک در هتل‌ها محدود شده اما هیچ محدودیتی در ظرفیت هتل‌ها اعمال نشده است

محدودیت در فعالیت‌های تفریحی و فرهنگی

برنامه دولت در رابطه با فعالیت‌های تفریحی و فرهنگی، گشودن تدریجی جاذبه‌های گردشگری و تفریحی با ظرفیت محدود است که از جمع شدن افراد زیاد در یک منطقه جلوگیری کند. هدف اصلی این اقدام، جلوگیری از اجتماعات بزرگ هنگام انجام فعالیت است.

محدودیت در فعالیت‌های تفریحی و فرهنگی

رفتن به ساحل که یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های گردشگران در تعطیلات تابستانی است، توسط دولت مجاز اعلام شده اما افراد خود باید فاصله اجتماعی را رعایت کرده و از رفتن به سواحل شلوغ خودداری کنند.

در نهایت ، شکل‌گیری فصل تعطیلات در اسپانیا در سال جاری با توجه به رفتار مردم و الگوی ایجاد شده توسط دولت اسپانیا بر اساس میزان پیشرفت و همه‌گیری این ویروس تعیین خواهد شد.

لوازم سفر مای تراولز
منبع
pinsentmasons
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن