اخبار گردشگری

اقدامات جدی از سوی دولت؛ انتظار فعالین گردشگری اسپانیا

سازمان کارفرمایان بخش رستوران و هتلداری اسپانیا اعلام کرد حدود ۴۰ هزار موسسه هتلداری و رستوران به دلیل همه گیری کووید ۱۹ و کمبود گردشگران و کارکنان اداری، تعطیل شده اند.

به گزارش مای تراولز، سازمان کارفرمایان بخش رستوران و هتلداری اسپانیا  اعلام کرد حدود ۴۰ هزار موسسه هتلداری و رستوران به دلیل همه گیری کووید ۱۹ و کمبود گردشگران و کارکنان اداری، تعطیل شده اند.

این رقم ۱۳ درصد مجموع کافه‌ها، رستوران‌ها و هتل‌های اسپانیست. این بخش اقتصادی در اسپانیا که به شدت به گردشگری وابسته است، ضروری است، به ویژه آنکه مردم این کشور نیز به خوردن وعده‌های غذایی خارج از خانه عادت دارند.

خوزه لوئیس ایزوئل رئیس این سازمان در نشستی خبری اعلام کرد تا پایان سال ۲۰۲۰، ۶۵ هزار موسسه تعطیل خواهند شد که برابر ۲۰ درصد فعالان این حوزه است.

نقل و انتقال مستقیم پول، کاهش مالیات و تعطیلات خوب برای پول خرج کردن در اسپانیا همانند کاری که ایتالیایی‌ها کردند

ایزوئل می گوید: اواسط تابستان و در حالی که مرز‌ها با اتحادیه اروپا از یک ماه پیش بازگشایی شده است، شمار گردشگران بسیار ناچیز است.
وضعیت در محلات اداری شهر‌های بزرگ هم به دلیل آنکه همچنان دورکاری توصیه می‌شود، بسیار بد است.

اسپانیا بعد فرانسه دومین مقصد گردشگری جهان است

بر اساس اعلام این سازمان، گردش مالی این بخش در سال ۲۰۲۰ احتمالا ۵۰ درصد کاهش خواهد یافت که با حذف ۹۰۰ هزار تا ۱.۱ میلیون فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم همراه خواهد بود.
این سازمان خواست بخش زیادی از بودجه طرح احیای اقتصادی اروپا شامل وام و یارانه که سه شنبه تصویب شد، به حمایت از بخش رستوران و هتل داری اختصاص یابد که ۶ درصد تولید ناخالص داخلی و حدود ۹ درصد مشاغل این کشور را تشکیل می‌دهد.
گردشگری در مجموع ۱۲ درصد تولید ناخالص داخلی اسپانیا را تشکیل می‌دهد که پس از فرانسه، دومین مقصد گردشگری جهان است.
اواخر ژوئن دولت اسپانیا طرح کمک به گردشگری را به ارزش ۴.۲ میلیارد یورو ارائه داد که شامل وام‌های تضمین شده دولت است.

بیشتر بدانید
صدور ویزای توریستی امارات برای ایرانی‌ها از سر گرفته شد

اما این بخش خواستار اقدامات جدی‌تر است. نقل و انتقال مستقیم پول، کاهش مالیات و تعطیلات خوب برای پول خرج کردن در اسپانیا همانند کاری که ایتالیایی‌ها کردند، از جمله خواسته‌های این بخش است.
اسپانیا با بیش از ۲۸ هزار و ۴۰۰ مورد مرگ ناشی از ابتلا به کووید ۱۹, از جمله کشور‌هایی است که به شدت تحت تاثیر کرونا قرار گرفته است.

لوازم سفر مای تراولز
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز دارید؟
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن